Życie doradcy ubezpieczeniowego

Dla wielu osób wybór ścieżki zawodowej jest nie lada wyzwaniem i bardzo często kończy się na tym, że wszystkie decyzje podejmowane są chaotycznie i losowo. Mało kto wybiera studia świadomie i ma pewność, że będzie po nich miał szansę na pracę, która będzie jego pasją i pozwoli się rozwijać. Oczywiście nie trzeba pracować w wyuczonym zawodzie, a praca w innej branży może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Wszechstronność doradców ubezpieczeniowych

Jak zostać doradcą ubezpieczeniowymJedną z najbardziej otwartych branż na osoby, które nie zdecydowały się na pracę w swoim wyuczonym zawodzie jest z pewnością branża ubezpieczeniowa. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest bardzo mało uczelni edukujących w tym konkretnym kierunku ale też z tego, że w ubezpieczeniach przydają się umiejętności z praktycznie każdej dziedziny gospodarki. Jeśli ktoś nie wie jak zostać doradcą ubezpieczeniowym to z pewnością ucieszy go fakt, że jest to dość otwarta profesja. W przypadku agentów ubezpieczeniowych wystarcza egzamin zdawany u ubezpieczyciela, którego chcemy reprezentować, ale w przypadku doradców pracujących u innych pośredników, na przykład brokerów ubezpieczeniowych nie jest potrzebny nawet taki egzamin oczywiście do czasu, aż sami nie postanowimy zostać brokerem. Doradcy ubezpieczeniowi pomagają przede wszystkim w wyborze odpowiedniego ubezpieczenia konkretnemu klientowi, dlatego liczą się u nich cechy charakteru, otwartość i komunikatywność ponieważ to dzięki nim będą mogli lepiej trafić do klienta.

Doradcy ubezpieczeniowi pracuję z ludźmi, bardzo często w zakresie ubezpieczeń indywidualnych. Żeby odnieść sukces w tej branży najważniejsze są odpowiednie cechy interpersonalne, a specjalistyczna wiedza wymagana jest dopiero na stanowiskach wysoko wyspecjalizowanych, jak brokerzy ubezpieczeniowi czy kierownicy zarządzający zespołem agencyjnym.