Złamałem nogę na rowerze

 

W dzisiejszych czasach wiele ludzie goni za pieniądzem aby być niezależnym finansowo. Często wiele osób zapomina o realizowaniu swoich pasji lub uprawianiu sportu, który jest niezbędny jeśli nasza praca jest siedząca i nie wymaga od nas dużej aktywności fizycznej. Moją pasją była jazda na rowerze, którą będę musiał na jakiś czas porzucić. 

Wycieczka zakończona złamaniem nogi

odszkodowanie za złamaną nogęW pewien kwietniowy dzień postanowiłem wybrać się na przejażdżkę rowerową. Oczywiście założyłem wszystkie niezbędne ochraniacze w tym tak zwanego żółwika, który jest odpowiedzialny za ochronę kręgosłupa. Niestety wyprawa skończyła się wypadkiem spowodowanym przez nieuważnego kierowcę. Skutkiem wypadku była złamana noga. Na szczęście byłem bardzo dobrze ubezpieczony i odszkodowanie za złamaną nogę pozwoliło na skorzystanie z usług prywatnego rehabilitanta, który walczy razem ze mną aby zniwelować uraz i doprowadzić nogę do pełnej sprawności.Złamanie którego doznałem okazało się na tylko poważne, że ruchomość jednego ze stawów jest bardzo ograniczona. Jestem przekonany, że gdyby nie tak wysokie odszkodowanie czas, który spędził bym oczekując na rehabilitacje sprawiłby, że uraz by się jeszcze bardziej pogłębił. Wiele firm ubezpieczeniowych ma mnóstwo dodatkowych ofert, które warto przeanalizować i pomyśleć o ich dołączeniu do ubezpieczenia. Myślę, że odszkodowanie które dostałem znacznie skróci okres rekonwalescencji.

Znalezienie odpowiedniej oferty ubezpieczeniowej jest bardzo ważne. Pieniądze wypłacone przez ubezpieczyciela mogą okazać się niezbędne w drodze dochodzenia do pełnej sprawności fizycznej i psychicznej. Zawsze należy przeanalizować kilka ofert z różnych firm ubezpieczeniowych i wybrać tą, która będzie zawierała jak najbardziej rozszerzone pakiety zdrowotne.