Zastosowanie sprzęgła proszkowego

Sprzęgłem proszkowym nazywa się sprzęgło elektromagnetyczne, które działa na podobnych zasadach, wykorzystując jego właściwości do przenoszenia sił elektromagnetycznych statycznych. Sprzęgło przenosi napęd poprzez działanie pola magnetycznego w obwodzie, która sprawia, że tarcze i cierne ulegają zaciśnięciu lub stężeniu. Sprzęgła proszkowe wykorzystywane są w różnych urządzeniach.

Zalety sprzęgieł proszkowych

skuteczne sprzęgła proszkoweSprzęgło proszkowe daje możliwość kontroli momentu, który przenoszony jest przez sprzęgło w różnych stanach jego pracy. Sprzęgło ma małe wymiary, co za tym idzie działa szybko i kompleksowo. Sprzęgła proszkowe, dzięki swojej konstrukcji włączają i wyłączają się bardzo szybko, w porównaniu do innych modeli sprzęgieł. Zarówno hamulce, jak i sprzęgło proszkowe sprawiają, że praca polegająca na zachowaniu stabilności hamowania jest płynna i bezproblemowa. Skuteczne sprzęgło proszkowe podtrzymuje ruch wraz z momentem obrotowym, ustalonym przez poziom reagowania i wzbudzania. Skuteczne sprzęgło proszkowe pozwala na zachowanie odpowiednich proporcji w przekazywanym momencie obrotowym. Moment obrotowy jednak nie jest zależny od prędkości. Skuteczne sprzęgło proszkowe należy do dziedziny sprzęgieł elektromagnetycznych, które w porównaniu z mechanicznymi mają inną metodę działania i skuteczność. Wiele firm zajmuje się naprawą uszkodzonych sprzęgieł elektromagnetycznych, które poddawane specjalistycznej diagnostyce, pozwalają na wymianę części eksploatacyjnych, takich jak płytek, cewek sprzęgła.

Jeśli nie wiemy, jakie sprzęgło wybrać, powinniśmy skonsultować naszą decyzję z profesjonalną firmą, która świadczy usługi naprawcze i produkcyjne. Firma ta doradzi nam, czy w przypadku naszego urządzenia warto stosować skuteczne sprzęgła proszkowe, czy też sprzęgła i hamulce mechaniczne.