Zastosowanie aparatu ortodontycznego z ceramiki

W dzisiejszych czasach aparat ortodontyczny jest noszony nie tylko przez dzieci i nastolatków. Wiele dorosłych osób decydują się na taki rodzaj leczenia. Do niedawna na rynku były dostępne wyłącznie w wersji metalowej. Obecnie ortodonci oferują szeroki wybór od nowoczesnych wersji metalowych, po przezroczyste. Bardzo popularne są również te wykonane z ceramiki.

Dlaczego warto wybrać ceramiczny aparat?

aparat ortodontyczny ceramicznyTo ciekawa alternatywa dla metalowych aparatów, ponieważ zamki mają taki sam kolor i teksturę co zęby. Są one niemal niewidoczne. Swoją budową przypominają tradycyjne wersję, jednakże wykonane są z przezroczystej ceramiki. Również druty takiego aparatu mogą być przezroczyste. Dzięki temu są one bardziej dyskretne i nadają się dla osób, które wstydzą się, że muszą je nosić. Taki model jest równie wytrzymały, ponieważ do jego budowy zastosowano nowoczesną technologię. Zamki są mocowane z największą możliwą siłą wiązania i są tak samo skuteczne jak te zrobione z metalu. Zamki ceramiczne są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia. Mimo tego aparat nadal wyposażony jest z metalowego drutu, który biegnie wzdłuż zewnętrznej części zębów – dużą zaletą jest to, że sami możemy wybrać odcień. Niezwykle ważną zaletą jest to, że aparat ortodontyczny ceramiczny nie demineralizuje szkliwa zębów. Powierzchnia zamków jest gładka i zaokrąglona, dzięki czemu mocno przylega do powierzchni zębów.

Decydując się na leczenie przy pomocy aparatu, należy wybrać profesjonalny gabinet ortodontyczny. Tylko wówczas można mieć pewność, że taki przedmiot będzie najwyższej jakości. Aparat ceramiczny jest zaprojektowany z duża dokładnością, w taki sposób żeby zapewnić maksymalną wygodę użytkownika. Są one estetyczne, solidne i przede wszystkim dyskretne podczas noszenia.