Zalety i wady izolacji pianką PUR

Izolacje pianką PUR u wielu osób budzą sporo obaw. Co jest podyktowane przede wszystkim tym, że jest to rozwiązanie stosunkowo nowe, a co za tym idzie wiele osób nie do końca wie jak się ono w rzeczywistości sprawdza w naszych warunkach. Dlatego warto powiedzieć coś na temat wad i zalet tego rozwiązani, by nieco rozwiać wątpliwości.

Jak sprawdzają się izolacje pianką PUR w naszych warunkach

izolacja pianką PUR na ŚląskuIzolacje pianką PUR to rodzaj izolacji które wykonuje się metodą natryskowa, co oznacza, ze pianka umieszczona w specjalnym pojemniku w skutek działania wysokiego ciśnienia zostaje wystrzelona za pomocą specjalnego urządzenia. Taki sposób aplikacji materiału ociepleniowego sprawia, że jest to bardzo szybkie i mało problematyczne. Dodatkowo pianka po aplikacje kilkukrotnie zwiększa swoja objętość, a co za tym idzie dociera ona do najdrobniejszych łączeń, gdzie np umieszczenie wełny mineralnej mogło by się okazać bardzo problematyczne. W rezultacie dzięki zastosowaniu tej metody uzyskuje się bardzo dokładna izolację, która to skutecznie redukuje liczbę mostków cieplnych. Dobre parametry izolacyjne oraz łatwość aplikacji i krótki czas wykonania izolacji to nie jedyne zalety. Należy tu także wskazanie na dość dobre właściwości wygłuszające oraz fakt, ze jest to materiał nie alergizujący. Za minus natomiast należy zaliczyć fakt, ze jest to materiał łatwozaplany, choć przy tym samo gasnący, co oznacza,z ę jest on jednak dość bezpiecznych oraz fakt, że koszt wykonania jest dość wysoki. Izolacja pianką PUR na Śląsku może np kosztować około 60 zł/m2 w przypadku pianki otwartokomórkowej i około 150 w przypadku zamkniętokomórkowej. Co jest kwotą znacznie wyższa niż w przypadku innych materiałów.

Izolacja natryskowa to rozwiązanie, które ma swoje wady i zalety, co w praktyce oznacza, że to czy się ono sprawdzi zależne jest o wielu indywidualnych czynników. Niemniej jest to na pewno ciekawa alternatywa, która wielu osobom przy bliższym poznaniu specyfiki tego rozwiązania może przypaść do gustu.