Wynajem aut osobowych i dostawczych na długi i krótki termin

Przedsiębiorstwa posiadają zazwyczaj własną flotę samochodów. Zdarza się jednak, że aut brakuje, ponieważ zleceń jest dużo. W takiej sytuacji firmy raczej nie decydują się na zakup nowych samochodów – to wiąże się ze sporymi kosztami. Można np. zdecydować się na wynajem samochodu dostawczego czy samochodu osobowego.

Zasady obowiązujące w trakcie wynajmu samochodów dla firm

wynajem samochodów tarnówJeśli więcej zleceń na dostawy pojawia się tylko w konkretnym okresie, to dobrym rozwiązaniem jest wynajem krótkoterminowy. Samochód można wtedy wypożyczyć na tydzień, dwa tygodnie – zależnie od potrzeb. Zdarza się jednak tak, że nowy samochód potrzebny jest na stałe. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie długoterminowy wynajem samochodu. Umowa podpisywana z wypożyczalnią może trwać pół roku lub rok – wszystko zależy od regulaminu danej wypożyczalni. Taka usługa jak wynajem samochodów tarnów to dobre rozwiązanie dla mniejszych przedsiębiorstw, które nie posiadają aż tak dużej floty własnych samochodów. W umowie wynajmu samochodu osobowego czy dostawczego zawsze zawarta jest informacja o wysokości miesięcznego czynszu, który musi być opłacany za samochód. Osoba zainteresowana wynajmem może wybrać różne marki i modele samochodów. Po zakończeniu umowy wypożyczenia auta można albo przedłużyć umowę albo podpisać nową na wynajem zupełnie innego samochodu.

Jeśli firmie spodoba się dane auto, może zaproponować wypożyczalni jego wykupienie (najczęściej w atrakcyjnej niższej cenie). Dodatkowo w trakcie trwania okresu wynajmu może być naliczana dodatkowa opłata za przekroczenie limitu kilometrów. Mowa o tzw. kilometrówce. Plusem jest to, że samochody wypożyczane są ubezpieczone (dodatkowo można wykupić ubezpieczenie na wypadek kradzieży). Po okresie najmu należy zwrócić samochód do wypożyczalni w stanie niezmienionym.