Wybieramy ogrodzenie do nowoczesnego budownictwa

W trakcie budowy domu, zmagając się z wieloma decyzjami, które trzeba podjąć w tym czasie, często pomijamy kwestię wyboru ogrodzenia, odkładając ją na później. Tymczasem to właśnie odrodzenie jest elementem, który stanowi swego rodzaju wizytówkę naszego domu i oprócz czysto praktycznej funkcji do spełnienia, jaka jest ochrona posesji przed wizytą złoczyńców, musi spełniać też walory estetyczne i wpasowywać się w styl naszego domu oraz otoczenia.

Jak dobrać ogrodzenie do domu?

ogrodzenia nowoczesneWybór ogrodzenia to bardzo ważna decyzja i nie powinniśmy odkładać jej na później. Odpowiednio dobrany płot nie tylko stanowi ochronę posesji, ale także podkreśla jej wygląd. Przed dokonaniem wyboru musimy przede wszystkim zastanowić się, czy chcemy zastosować ogrodzenie, przez które nasz dom i ogród będą widoczne, czy tez wolimy postawić na większą prywatność i zastosować niedostępny dla oczu przechodniów wysoki mur. Jeśli zdecydowaliśmy się na projekt nowoczesny, bardzo minimalistyczny w formie, wykorzystujący często jako elewacje surowy beton, wówczas powinniśmy postawić także na ogrodzenia nowoczesne, które podkreślą prostotę i ograniczoną formę całej posesji. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie wykonanych z betonu płyt czy gładkich pustaków ogrodzeniowych, które znakomicie sprawdzą się również jako element dekoracyjny ogrodu, podkreślając tym samym spójność domu i jego otoczenia. Doskonałym pomysłem są również gabiony, czyli kamienie umieszczone w specjalnych metalowych koszach.

Ogrodzenie domu spełnia dwie podstawowe funkcje: chroni posesję przed wizytą oraz wzrokiem niechcianych osób oraz zapewnia walory estetyczne, podkreślając styl domu i dopełniając całości. Nowoczesne budownictwo wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, które wpasują się w minimalistyczny, często wręcz surowy styl budowli.