Wizyta w specjalistycznych gabinetach lekarskich

W Polsce jest zdecydowanie mniej lekarzy niż w krajach zachodnich – Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech. W związku z tym jest też mniej lekarzy specjalistów. Na swoją kolejkę trzeba czasem poczekać długo. Wielu młodych lekarzy wyjeżdża zagranicę w poszukiwaniu pracy.

Specjalistyczne gabinety prywatne oraz usługi świadczone w ramach NFZ

dobre specjalistyczne gabinety lekarskieTam czeka na nich praca w lepszych warunkach i za większe pieniądze. W Polsce też jednak zostają specjaliści, którzy zajmują się różnymi dziedzinami medycyny: chirurgią, neurochirurgią, kardiochirurgią, kardiologią, okulistyką, dermatologią, psychiatrią, neurologią, ginekologią, urologią i innymi. Trzeba czekać długo na wizytę u dobrego specjalisty. Na wizytę można wybrać się w ramach refundacji z NFZ – wtedy oczekiwanie w kolejce jest znacznie dłuższe, ale również prywatnie. Wizyta prywatna u specjalisty jest jednak kosztowna – zwłaszcza, jeśli wybieramy się do najlepszego specjalisty w regionie. Plusem jest jednak to, że nie trzeba tak długo czekać. Wizyta prywatna może kosztować nawet kilkaset złotych, jeśli wybieramy się d kardiologa, chirurga, ortopedy. Specjalista może zlecić szczegółowe badania, ale nie należy zapomnieć o tym, by wziąć na wizytę wszystkie dotychczas wykonywane badania. Specjalista będzie mógł je na spokojnie przeanalizować. Tego typu dobre specjalistyczne gabinety lekarskie znajdują się w całej Polsce. Najlepsze gabinety znajdują się w placówkach prywatnych. Specjalista ma za zadanie przeprowadzić z pacjentem wywiad, następnie wykonać badanie diagnostyczne, postawić rozpoznanie i wprowadzić leczenie.

Leczenie może polegać na leczeniu farmakologicznym, ale równie dobrze może być to leczenie chirurgiczne (zwłaszcza w przypadku schorzeń kardiologicznych czy chorób neurologicznych oraz ortopedycznych). To specjalista decyduje, czy pacjent nadaje się do przeprowadzenia zabiegu.