Urlop i wynajem żaglówek na Mazurach

W tamtym roku wybrałam się wraz z przyjaciółmi na mazury. Wyjazd planowaliśmy już od dawna. Na ogół każde z nas do tej pory spędzało wakacje nad morzem. W sumie lubiliśmy wypoczywać nad Bałtykiem, jednak za sprawą namowy kolegi postanowiliśmy pojechać gdzieś indziej. Żadne z nas nie było do tej pory na Mazurach, dlatego też postanowiliśmy pojechać właśnie tam.

Najpierw kurs żeglarski, potem żeglowanie na Mazurach

żaglówki mazuryJeśli chodzi o przedział cenowy to wszędzie bez różnicy czy były to góry, morze czy tez mazury wyglądało to podobnie. Na stronie internetowej oglądaliśmy jachty do wynajęcia, to byłaby dopiero atrakcja. Taki czarter mazury last minute to nie była wcale droga sprawa trzeba było tylko trafić w odpowiednią ofertę. A może zamiast jachtu może żaglówki Mazury, przecież takie żaglówki to chyba dużo bardziej interesująca sprawa. Chociaż z drugiej strony żeby pływać na żaglówkach trzeba było mieć jakąś wiedzę, a niestety my jej nie posiadaliśmy. Stwierdziliśmy, że zobaczymy na miejscu co nas najbardziej interesuje i na tym będziemy pływać. Prawda była taka, że się po prostu nie znaliśmy a na miejscu zawsze mogliśmy dopytać kogoś doświadczonego. Chłopacy uważali, że najlepiej będzie na jachcie, a jeszcze lepiej byłoby mieć jakąś sportową motorówkę i na niej szybko pływać po jeziorze.

Mi to w sumie było bez różnicy. Ja i tak siebie wyobrażałam sobie tylko i wyłącznie w roli pasażera. Nie interesuje mnie w ogóle prowadzenie jakiejś łódki czy też żaglówki. Po prostu się na tym nie znam. Wystarczy, że jeżdżę samochodem, a i to najlepiej mi nie wychodzi.