Uniwersalne zastosowanie sztukaterii gipsowych

 

Choć we współczesnym świecie sztuki wyraźnie dominuje tendencja do stosowania minimalistycznych rozwiązań, to jednak daje się czasem zauważyć pewne inspiracje dawnymi stylami – zwłaszcza w architekturze. Tradycyjne bogate zdobnictwo nawiązujące do antyku to chwilowa moda, która być może z czasem zagości u nas na dobre.

Moda na sztukaterie gipsowe

sztukateria gipsowaFasety zdobiące wykończenie górnej części ścian, wiszące na nich rozety czy nawet smukłe kolumny w jońskim stylu – te elementy pojawiają się coraz częściej w salonach koneserów dawnej sztuki. Wykonane z gipsu ozdoby ścienne cieszą się coraz większym powodzeniem zwłaszcza – co mogłoby dziwić – wśród ludzi młodych. Eleganckie, bogato zdobione wykończenia wnętrz to wyraźnie powracająca moda na sztukaterie. Po wszystkich postmodernistycznych, odwołujących się do kubizmu i rustykalnego stylu trendach, przyszedł czas na inspirowanie się antykiem. Sztukateria gipsowa – ze względu na plastyczność materiału, z jakiego jest wykonana – może przybierać dowolny kształt. To dobra wiadomość dla tych, których fantazja nie zna granic. Jeśli kogoś nie interesuje starożytne wnętrze, ze spokojem może znaleźć coś dla siebie. Nowoczesne panele gipsowe stwarzają możliwość dowolnego projektowania wnętrz, a zatem każdy, nawet najbardziej osobliwy gust, odnajdzie coś dla siebie – od iście sztukateryjnych motywów antycznych, przez tradycyjne, imitujące cegłę kształty, po najbardziej wymyślne i abstrakcyjne figury geometryczne. Każdy poważny producent gotów jest zrealizować także projekty na specjalne zamówienie.

Od wystroju wnętrza zależy charakter naszych domów, dlatego warto przyłożyć się do projektu. Producenci gipsowych paneli są wstanie sprostać każdemu, nawet najbardziej osobliwemu zamówieni, dzięki czemu każde wnętrze może dziś wyglądać naprawdę wyjątkowo.