Technika budowania domów

Wiele osób uważa, że najlepszym modelem domu jest budynek murowany, bo jest ciepły i bezpieczny. Jednakże rynek budowlany tak bardzo się rozwinął, że już nie tylko murowane, ale także drewniane domy, które są znacznie tańsze w budowie.

Z czego jest zbudowany dom drewniany?

domy nowoczesne świebodziceDomy murowane są jednymi z najdroższych w budowie ze względu na stosowane technologie budownicze. Znacznie krócej buduje się domy nowoczesne Świebodzice są miastem, gdzie możemy ich najwięcej spotkać. Wykonują je firmy budowlane specjalizujące się w stawianiu budynków w stylu kanadyjskim. Jest to innowacyjna metoda, które opiera się na gotowych elementach budynku. Czas trwania budowy jest znacznie krótszy niż w przypadku domów z cegieł, ponieważ montaż wszystkich prefabrykatów może zająć maksymalnie kilka dni. Najpierw układane są fundamenty z termopłyt, które są doskonałą izolacją podłoża przed zimnem i wilgocią. Później stawiana jest drewniana konstrukcja, do której przytwierdza się gotowe ściany boczne, strop i dach. Cała budowa nowoczesnego domu z drewna nie powinna zająć więcej niż trzy – cztery miesiące i można ją prowadzić o dowolnej porze roku. Znaczna część prac odbywa się w zakładzie produkcyjnym, gdzie przygotowywane są części składowe budynku. Tego typu domy są wyjątkowo ciepłe, ekonomiczne i ekologiczne, ponieważ ponad dziewięćdziesiąt procent materiałów stanowią naturalne produkty budowlane. Doskonale wykonane ocieplenie fundamentów i ścian bocznych powoduje, że utrata ciepła jest zminimalizowana niemalże do zera.

Na budowę takiego domu każdy może się zdecydować, a zwłaszcza Ci, którzy cenią prostotę, naturalność i bezpieczeństwo. Przeważnie są to budynki parterowe ze względu na drewnianą konstrukcję, ale można spotkać także z jednym piętrem.