Taśma polipropylenowa to nowy sposób na mocowanie bagażu

Najbardziej stresującym momentem w ciągu roku w naszej rodzinie jest wbrew pozorom wyjazd na wakacje. Mamy niewielkie auto z naprawdę małym bagażnikiem dlatego spakowanie kilku niezbędnych rzeczy jest zawsze nielada wyzwaniem. Koniec końców miłą rodzinną podróż rozpoczynamy z reguły od solidnej awantury.

Taśma i zapinki ratują rodzinny wyjazd

zapinki druciane do taśmyW tym roku atmosfera na dzień przed wyjazdem również stała się niezwykle gorąca. Nasze dwie latorośle, niemogąc doczekać się pierwszej kąpieli w naszym morzu zapakowały po brzegi swoje walizki w zabawki i gadżety kąpielowe, trochę ulubionych ciuchów i pluszowe maskotki. Żadne próby negocjacji i tłumaczenia, że damy rady zapakować tego do bagażnika nie przynosiły rezultatu. Obydwie dziewczynki z zawziętością drapieżnika wykrzykiwały jedna przez drugą swoje racje. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze łzy i histerie. Uległam, zgodziłam się na dwie duże walizki wypchane w większości niepotrzebnymi gratami. Do tego doszły jeszcze niezbędne ręczniki, przybory kosmetyczne, śpiwory i ubrania dla mnie i męża. Niewiele już brakowało by doprowadzić mnie do płaczu. Wtedy mój luby przybył mi na ratunek wyposażony w taśmy do mocowania oraz zapinki druciane do taśmy. Oznajmił, że możemy zabrać cokolwiek nam się zamarzy i jego już w tym głowa aby zamontować to bezpiecznie na dachu auta. Teraz z nową energią zabraliśmy się za robotę i po raz pierwszy wszyscy byli usatysfakcjonowani. Piramida z trzech walizek na dachu nie wzbudzała naszego zaufania ale mocowanie okazało się niezwykle solidne. 

Prosty patent z taśmami z zapinkami okazał się zbawienny dla tego i wszystkich kolejnych wyjazdów. Dodatkowe wielkie walizki przymocowane do dachu samochodu naprawdę robią różnicę. Znając taki świetny pomysł pakowania żaden wyjazd mi już nie straszny.