Szukam pracy, szukam pracownika

 

Ze względu na znaczący spadek bezrobocia w ostatnich latach, pracodawcy stanęli przed wyzwaniem, o którego istnieniu dotąd nie mieli pojęcia: musieli zawalczyć o pracownika. Zwykłe ogłoszenia okazały się być już niewystarczającymi, odzew był zbyt mały, by obsadzić wszystkie stanowiska pracy. Z odpowiedzią przyszły agencje pracy tymczasowej.

Agencja, która łączy pracownika i pracodawcę

agencja pracy tymczasowej - GrudziądzAgencja pracy tymczasowej zatrudnia pracownika tymczasowego, a następnie udostępnia go do pracodawcy, celem wykonywania pracy tymczasowej. Najczęstszą formą współpracy, którą agencja proponuje swojemu przyszłemu pracownikowi, jest umowa o pracę na czas określony. Dzięki temu pracownikowi przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego, zwolnień chorobowych, a okres składkowy wliczany jest do przyszłej emerytury pracownika. Warto pamiętać, żeby przed podpisaniem umowy i rozpoczęciem współpracy, zweryfikować daną agencję w rejestrze agencji zatrudnienia. Tylko agencje posiadające aktualny wpis w rejestrze mogą świadczyć usługi w zakresie pracy tymczasowej. Jak najlepiej poszukiwać ofert pracy proponowanych przez agencje? W internecie, oczywiście! Wystarczy do wyszukiwarki wpisać, np. frazę „agencja pracy tymczasowej – Grudziądz”, by algorytm podsunął nam oferty pracy aktualne dla miasta Grudziądz w dostępnych tam agencjach. W agencji możemy nie tylko odpowiedzieć na konkretne oferty pracy, ale również pozostawić swoje Curriculum Vitae, by agencja skontaktowała się z nami, gdy pojawi się ogłoszenie zgodne z naszymi kwalifikacjami i doświadczeniami.

Po raz kolejny ułatwia się nam poszukiwanie dobrych ofert pracy – niezależnie, czy pozostajemy bezrobotni, czy też myślimy o zmianie naszego dotychczasowego zajęcia. Za pomocą kilku kliknięć jesteśmy sprawdzić wszystkie oferty pracy tymczasowej w naszym mieście. Czy poszukiwania mogłyby być jeszcze łatwiejsze?