Smaczne soki domowe

Nie od dziś wiadomo, że zdrowa dieta powinna się opierać na piramidzie żywienia, która składa się ze wszystkich, najważniejszych produktów. W jej podstawie znajdują się warzywa i owoce, które powinniśmy jeść w największej ilości.

Jakie soki zrobimy w domu?

domowe soki owocoweZdrowe nawyki kształtuje się już we wczesnym dzieciństwie, dlatego tak ważne jest to, co spożywamy w domu. Najbardziej pożądaną sytuacją  jest taka, kiedy samodzielnie przygotowujemy posiłki dla całej rodziny, choć nie zawsze jest to łatwe. Dzieci czasem grymaszą i trzeba się sporo nakombinować, aby zjadły porcję brokułów czy sałatkę owocową. Na szczęście jest na to sposób i to bardzo prosty. Wystarczy kupić sokowirówkę lub wyciskarkę wolnoobrotową i zacząć robić domowe soki owocowe. Dzięki temu nie musimy tracić czasu na jedzenie pięciu porcji warzyw i owoców, bo w ciągu kilku chwil można je wypić. Ponadto zaletą domowych soków jest gwarancja wysokiej jakości i braku jakichkolwiek sztucznych dodatków. Może sobie w kilka chwil przygotować smaczny i zdrowy sok marchewkowy, jabłkowy czy pomarańczowy, które są najczęściej wybierane. Jednak można także robić multiwitaminy składające się z wielu produktów, które razem dają wyjątkowy smak. Soki owocowe są bogate w błonnik, cenne witaminy i minerały, które są nam niezbędne do codziennego funkcjonowania. Domowe soki możemy robić niemalże z każdego owocu i przechowywać w lodówce do kilkunastu godzin, aby pozostał świeży. Dzięki nim zapewnimy całej swojej rodzinie dzienną porcję witamin.

Soki są idealne dla osób, które z różnych powodów nie lubią, bądź nie mogą jeść całych owoców. W niektórych urządzeniach jest możliwość poza sokiem zrobienia smoothie lub musu, czyli zmiksowanego soku z kawałkami owoców, które są równie wartościowe.