Skutery inwalidzkie zapewniające mobilność i samodzielność

Wspomaganie mobilności osób starszych oraz osób niepełnosprawnych polega na zagwarantowaniu im bezpiecznych pojazdów, którymi mogą się przemieszczać. Wózki inwalidzkie wymagają użycia siły rąk. Nie każda osoba niepełnosprawna jest w stanie wprawić wózek inwalidzki w ruch.

Przemieszczanie się na duże odległości przy pomocy skutera inwalidzkiego

czterokołowe skutery elektryczne inwalidzkieDlatego na Zachodzie powstały zupełnie nowe rozwiązania, dzięki którym osoby niepełnosprawne mogą się bezpiecznie poruszać. Mowa o skuterach inwalidzkich. Są to pojazdy wygodne, nowoczesne oraz elektryczne. Dzięki skuterom inwalidzkim można zwiększyć komfort poruszania się. Poza tym skuterem można znacznie szybciej dotrzeć na uczelnię, do pracy, do szkoły i w wiele innych miejsc. Skutery inwalidzkie są rozwiązaniem nie tylko dla osób niepełnosprawnych. Coraz częściej korzystają z nich również seniorzy, którzy chcą przyspieszyć wykonywanie codziennych czynności jak np. zakupy. W ofercie znajdują się m.in. czterokołowe skutery elektryczne inwalidzkie, które są stabilne i zapewniają osobie niepełnosprawnej niezależność. Osoba może samodzielnie przemieszczać się: do sklepu, do kina, do lekarza i w wiele innych miejsc. Skutery inwalidzkie charakteryzują się dużą stabilnością – nawet wtedy, kiedy podłoże nie jest do końca równe. Można się nimi poruszać po ulicach, po chodnikach, ścieżkach, poboczach. Prowadzenie skutera inwalidzkiego jest bardzo łatwe. Konserwacja skutera elektrycznego również nie stanowi żadnego problemu.

Skutery inwalidzkie często używane są też przez osoby otyłe, które mają problem z przemieszczaniem się na duże odległości. Skuter zapewnia nie tylko samodzielność, ale przede wszystkim mobilność, która dla osób niepełnosprawnych jest bardzo ważna. Obsługa skutera jest prosta, a jego moc stosunkowo duża. Skuter osiąga prędkość nawet 15 km/h.