Skuteczne obciążniki do zasłon

Dom powinien być oazą spokoju i miejscem, w którym każdy dobrze się czuje. Żeby tak było nie wystarczy umeblować każdego pomieszczenia, bo ważne są także dekoracje i właściwie dobrane oświetlenie, które razem tworzą odpowiedni klimat.

Rodzaje obciążników do zasłon

obciążniki do zasłonKażde okno wymaga odpowiedniej oprawy w formie firan i zasłon. W domu ciepły klimat tworzą liczne dodatki i elementy dekoracyjne, dlatego warto na nie zwracać uwagę przy urządzaniu mieszkania. W zależności od rodzaju okna, stosujemy inną długość materiałów. Okno balkonowe wymaga firan do ziemi, a klasyczne okno z parapetem, dobrze się prezentuje z krótszą firanką. Wieszając zasłony, mamy kilka możliwości, możemy je zawiesić na specjalnych haczykach, żabkach, lub kółkach. Ponieważ są one wykonane z różnych materiałów, które nie zawsze dobrze się układają, to mogą być konieczne obciążniki do zasłon. Są to niewielkie elementy, które przytwierdza się do zasłony od wewnętrznej strony, aby materiał ładnie się układał i pozostał taki nawet jeżeli poruszymy nim. Niektóre zasłony są uszyte z dość sztywnych materiałów, które pod własnym ciężarem dobrze się ułożą, jednak są też takie, które są lekkie i zwiewne, a takie wymagają obciążenia. Jest ono wykonane z plastiku, aluminium, lub ołowiu. Mają formę niewielkich podłużnych elementów, które się przyszywa do zasłony. Obciążenia są też stosowane w roletach, żaluzjach i przy tkaninach zwijanych. Ich ciężar należy dobrać do indywidualnych potrzeb, aby nie obciążały zbytnio karnisza.

Obciążniki możemy kupić w salonach z artykułami do domu, w salonie z firanami, lub w pasmanterii. Ich sposób rozmieszczenia zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć. Najczęściej są one stosowane, aby uzyskać efekt harmonijki i są przytwierdzane co parę centymetrów.