Skuteczna terapia uzależnionych osób

Całkiem niedawno skończyłam studia na wydziale psychologii na jednej z lepszych uczelni w naszym kraju. Bardzo chciałam pracować w zawodzie psychologa albo zawodach pokrewnych, lecz nie było to takie proste. Musiałam ukończyć kilka kursów kwalifikacyjnych, żeby poszerzyć swoje horyzonty.

Centrum leczenia uzależnień

leczenie uzależnień od narkotykówPo kilku tygodniach nauki zdobyłam certyfikat ukończeni paru kursów kwalifikacyjnych dzięki którym mogłam pracować jako terapeutka do spraw uzależnień. Ciężki temat, ale byłam na to gotowa. Leczenie uzależnień od narkotyków nie było prostą sprawą, ale chciałam pomoc tym ludziom. Nie ważne czy ktoś jest młody czy stary każdy może zabłądzić i zacząć zażywać narkotyki, grunt to się przyznać do takiego uzależnienia i dać sobie pomoc. Poszukiwanie pracy nie zajęło mi dużo czasu. Zaczęłam pracę z grupką młodzieży, która była uzależniona. Wysłuchiwałam ich próśb, ich żali do siebie i całego świata i wielu problemów. Każdemu starałam się pomoc przez terapie indywidualne, ale także grupowe, bo warto wiedzieć, że jest jeszcze ktoś uzależniony od narkotyków, że nie jest się z tym wszystkim samemu. Wszyscy moi pacjenci mnie lubili z żadnym nie miałam problemów. Czułam się spełniona w pracy, w której mogłam pomagać ludziom wyjść z ich uzależnień. Ta praca dawała mi naprawdę sporą satysfakcję. Pomogłam naprawdę wielu osobą i czasem z mam z nimi kontakt, tak po przyjacielsku. Wiem przynajmniej, że jest u nich wszystko w porządku.

Nadszedł w końcu ten moment, gdzie otworzyłam swoje własne centrum leczenia uzależnień i leczyłam w nich moich pacjentów. Mieliśmy nawet przygotowane pokoje dla osób, które nie chciały zostawać same po zajęciach. Zawsze był ktoś z kim mogły przyjść i porozmawiać. Podchodzimy do swojej pracy z sercem i wszystkich traktujemy indywidualnie w zależności od potrzeb.