Skąd się bierze współczesna moda na brodaczy?

Niezależnie od tego jak by się zarzekać, że nas to nie dotyczy, wszyscy jesteśmy podatni na aktualne trendy. Wiele informacji, nawet jeśli tego nie chcemy jest kodowanych w naszej podświadomości, później, na przykład podczas zakupów za bardziej atrakcyjne uważamy te elementy, które już znamy, chociażby tylko w podświadomości.

Jak zadbać o swoją brodę?

percy noblemanAktualnie kreuje się wizerunek mężczyzny na hipstera czy też drwala. Generalnie chodzi o to by wyglądać twardo i surowo a jednocześnie szykownie i elegancko. Jak świeże bułeczki sprzedają się więc flanelowe koszule w kratę, tekstylne spodnie w stonowanych kolorach i obowiązkowo skórzane obuwie. Nieodłącznym elementem tego wizerunku jest broda. Ci jednak, którzy zdecydowali się ją zapuścić z myślą, że uwolni ich to przed żmudnym goleniem o poranku i podaruje im dodatkowe pół godziny snu w tym czasie mylili się bardzo. Broda bowiem wymaga codziennej troskliwej pielęgnacji, właśnie po to by nasz wizerunek surowego drwala pasował jednak do kanonów dwudziestego pierwszego wieku. Tak naprawdę dobrze zadbany zarost wymaga poświęcenia znacznie większej ilości czasu na codzienną pielęgnację niż codzienne golenie. Na tę okoliczność powstały liczne marki oferujące „kosmetyki dla brodaczy”. Jedną z nich jest działająca od kilku lat na rynku marka percy nobleman, posiada ona liczne sklepy stacjonarne, głównie na terenie Wielkiej Brytanii ale zajmuje się także międzynarodową sprzedażą wysyłkową.

Jak się okazuje, utrzymanie zarostu to nie błahostka. Trzeba zaprzyjaźnić się z regularnymi wizytami u fryzjera, specjalnymi szamponami, olejkami zmiękczającymi, balsamami, żelami i wieloma innymi dedykowanymi kosmetykami. Poświęcenie dla sprawy jest spore, jednak efekt końcowy z reguły wart jest wysiłku.