Rzepy dwustronne jako opaski zaciskowe

Jeżeli chcemy utrzymać porządek wokół naszego stanowiska pracy, niezależnie czy pracujemy w domu czy w biurze, warto zaopatrzyć się w system organizacji przewodów. Jest to szczególnie ważne, aby zapobiegać plątaniu się przewodów, co może znacząco utrudnić utrzymanie porządku w okolicach naszego komputera i innych urządzeń biurowych.

W jakich rozmiarach są dostępne rzepy dwustronne?

rzep dwustronny 20mmNajlepszym sposobem na zapobieganie plątaniu się przewodów naszego komputera i nie tylko, są tak zwane opaski zaciskowe. Ich wadą jest jednak fakt, że są one jednorazowego użytku, dlatego doskonałą alternatywą dla nich może być rzep dwustronny 20mm. Jak go używać? Rzep jest podzielony na dwie strony -zewnętrzna jest pokryta miękkimi pętelkami, które nie mają właściwości chwytnych względem siebie, natomiast wewnętrzna, jest pokryta właściwym rzepem. Owijając taki rzep wokół przewodu zyskujemy więc zabezpieczenie podobne do tradycyjnych opasek zaciskowych, w odróżnieniu jednak od nich, taki rzep można stosować wielokrotnie. Dzięki temu można używać rzepów zarówno do odseparowywania od siebie pojedynczych przewodów, jak i  grupowania większej ilości kabli, tak, aby plątały się one pomiędzy poszczególnymi stanowiskami. Rzepy dwustronne są dostępne zazwyczaj w dwóch bazowych kolorach, białym i czarnym, tak, by po ich zamontowaniu nie  rzucały się zbytnio w oczy. Oczywiście, nie są one przeznaczone wyłącznie do przewodów zasilających sprzęt komputerowy, sprawdzą się również w przypadku na przykład sprzętu RTV AGD, czy nawet jako zabezpieczanie przez zaplątaniem kabla od kosiarki.

Opaski zaciskowe są najlepszym sposobem na zapobieganie plątania się kabli naszego komputera stacjonarnego i innego sprzętu używanego do codziennej pracy. Dzięki nim, można w łatwiejszy sposób czyścić miejsca wokół komputera, oraz ułatwić zidentyfikowanie kabli od poszczególnych sprzętów.