Rożki dla niemowląt

Przyjście na świat noworodka wywraca do góry nogami świat rodziców. Już nic nie jest takie samo, a od teraz na pierwszym miejscu są potrzeby dziecka. Musi ono mieć zapewnione miejsce do spania, ubranka i wszystkie niezbędne artykuły.

Wykorzystanie rożka niemowlęcego

rożek dla niemowlakaPrzed narodzinami dziecka, rodzice kompletują dla niego wyprawkę, w której nie może zabraknąć łóżeczka z całym wyposażeniem, wielofunkcyjnego wózka, ubrań, czy smoczków. Pewne rzeczy, takie jako rożek dla niemowlaka przydadzą się nam już w szpitalu. W większości przypadków noworodek zaraz po urodzeniu i wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, jest wkładany do rożka, żeby czuł się bezpiecznie. Małe dzieci lubią być spowite w ciasne i przyjemne w dotyku materiały, bo takie warunki im przypominaj pobyt w brzuszku mamy. Ponieważ niemowlak ma bardzo delikatną skórę, to materiały mające bezpośredni kontakt z jego skórą, muszą być bezpieczne i delikatne. W sprzedaży dostaniemy rożki wykonane z bawełny, lub materiału minky. Może on być z usztywnienie, albo bez, lub w wersji zimowej są ocieplane. Rożek ma formę kwadratu, który jest zakładany jak koperta i w taki sposób się w nim zawija maluszka. Możemy z niego korzystać do momentu, aż dziecko z niego wyrośnie, bo potem może służyć jako mata do zabawy. Wypełnienie rożka stanowi miękka wata, lub specjalna pianka. Rożek może służyć do wyciszania dziecka, kołysania, usypiania, a także noszenia. Większość dzieci lubi spędzać czas w takim rożku, bo jest im w nim ciepło i bezpiecznie.

Rożki dla niemowlaków możemy kupić w klepach z artykułami dla małych dzieci, albo w sieci. Większość modeli w razie zabrudzenia możemy bezproblemowo prać w pralce i suszyć w pozycji rozłożonej. Możemy w nim układać dziecko w wózku głębokim.