Rodzinna wycieczka i nocleg w pokojach w Kudowie Zdrój

Co roku w wakacje wraz z mężem i dziećmi jedziemy na wycieczkę w jakąś z polskich miejscowości. Co prawda w modzie teraz są raczej wycieczki do ciepłych, zagranicznych krajów, jednak my jesteśmy tradycjonalistami.

Kudowa Zdrój była naszą bazą wypadową

pokoje kudowa zdrójNasz kraj ma wiele urokliwych i zabytkowych zakątków, warto więc zanim zaczniemy oglądać cudze, poznać swoje. Zwiedziliśmy już praktycznie całą północ Polski. Nasze morze ma naprawdę wiele urokliwych nadmorskich miasteczek. Oczywiście Gdańska starówka robi ogromne wrażenie, jednak warto zatrzymać się w jakimś pobliskim mniejszym miasteczku, aby odpocząć odrobinę od natłoku turystów. Tego lata przyszedł czas na południe kraju, zdecydowaliśmy się więc na pokoje Kudowa Zdrój. Między innymi dlatego, że jest to świetna baza wypadowa do Narodowego Parku Gór Stołowych. Szczyty tam nie są tak wysokie jak w Tatrach jednak jak na początek górskich wypraw jest to miejsce idealne. Do tego pensjonaty w Kudowie Zdrój mają liczne centra uzdrowiskowe, dzięki czemu moglibyśmy trochę wypocząć. Ponoć słynna jest tam terapia szczawiem wodorowęglanowo-sodowo-wapniowym, żelazowym czy borowym, przyrządzonym w formie napoju lub kąpieli mineralnej. Aby nieco zaoszczędzić wybraliśmy tańsze pokoje w niedużym hoteliku, a osobno wybraliśmy się do sanatorium.

To co jednak najbardziej chcieliśmy zobaczyć to tą słynną kaplicę czaszek z XVIII wieku. Kaplicę wybudował ksiądz Wacław Tomaszek, który znalazł szczątki ludzki w skarpie koło dzwonnicy kościoła. Ponoć były to ofiary wojen oraz epidemii.