Rodzaje dziecięcych naklejek odblaskowych

 

Jest sprawą oczywistą, że bezpieczeństwo na drodze to kwestia absolutnie priorytetowa. Szczególnie ważne jest, by zadbać o bezpieczne przemieszczanie się naszych pociech, kiedy widoczność w ruchu drogowym jest ograniczona – a więc przez większą część roku szkolnego. W jaki sposób możemy zapewnić dziecku możliwie najlepszą widoczność?

Poprawa widoczności dziecka na drodze. Zakup naklejek odblaskowych

naklejki odblaskoweMożliwości i akcesoriów, wpływających na widoczność naszych dzieci w ruchu drogowym jest wiele. Oprócz standardowych koszulek odblaskowych czy obrań i obuwia z elementami odblaskowymi, warto zaopatrzyć się w przydatne, bezpieczne i jednocześnie atrakcyjne dla dziecka dodatki – naklejki odblaskowe. Naklejkę taką można umieścić w dowolnym miejscu – dobrym pomysłem będzie przymocowanie jej do szkolnego plecaka, rękawa kurtki, buta lub parasola. Samoprzylepne elementy odblaskowe są dostępne w przeróżnych wzorach i rozmiarach – możemy wybrać naklejki w formie uśmiechniętej buźki, zwierzątka, bajkowej postaci, pojazdu, znaku czy napisu… opcji jest mnóstwo. Atrakcyjny wygląd naklejki z pewnością zachęci dziecko do jej noszenia. O ile naszym pociechom w ferworze zabawy zdarza się zapomnieć założyć odblaskowej opaski czy kamizelki, o tyle o naklejce, umocowanej na stałe, nie trzeba szczególnie pamiętać. Warto dodać, że użycie odblasku powinno wynikać nie tylko z naszej odpowiedzialności, ale i z dostosowania się do przepisów drogowych – używanie odblaskowych elementów przez pieszych jest koniecznością.

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy widoczność pieszych na drodze staje się niższa. O jej zwiększenie można zadbać na różne sposoby, odblaskowych akcesoriów bowiem nie brakuje i są powszechnie dostępne. W przypadku dziecięcych naklejek odblaskowych łączymy przyjemne z pożytecznym – nasza pociecha ucieszy się z ozdobnego dodatku, a my z poprawy jej bezpieczeństwa na drodze.