Rekuperacja i wentylacja w domu

Kiedy decydowałam się na wybudowanie domu energooszczędnego to nie spodziewałam się żadnych wydatków. Wręcz przeciwnie, spodziewałam się niższych wydatków za ogrzewanie, w związku z tym, ze wszystkie drzwi i okna będą bardziej szczelne, niż zwyczajne. Materiały również będą lepszej jakości. Jednak jak się okazało, nie było to takie proste.

Rekuperacja ma wiele zalet

fachowa rekuperacja z PoznaniaCiepło faktycznie zostawało w domu i płaciłam mniej za ogrzewanie. Jednak wentylacja pozostawiała wiele do życzenia. Dopiero później dowiedziałam się, że potrzebna jest mi fachowa rekuperacja z Poznania. Dzięki niej będę miała wymuszony ruch powietrza w domu. Poszłam do sklepu z rekuperatorami i dopytałam się o wszystko. Powiedzieli mi, że deweloper powinien mnie poinformować o konieczności rekuperacji w domu, bo każdy dom pasywny taką ma. Teraz jednak nadal można ją zamontować, będzie z tym tylko więcej pracy, przyda się mały remont. Jednak rekuperacja mnie przekonała. Okazało się, że była ona używana w tym sklepie, a tutaj czułam się dobrze. Wentylacja wydawała mi się tak samo dobra jak naturalna. Cena rekuperatorów również przypadła mi do gustu. Razem z mężem podjęliśmy decyzję o zakupie rekuperatora i wynajęciu ekipy która do zamontuje. Mogli przyjść do nas już w następnym tygodniu. To nas ucieszyło. Prace poszły im bardzo szybko i sprawdzili, czy rekuperator działa. Ruch powietrza był od razu odczuwały, czyli że sprzęt jest sprawny. Wiedzieliśmy tez co robić, jakby coś się zacięło, jak ustawić maszynę i co powinno nas zaniepokoić.

Teraz z rekuperacją żyje mi się o wiele lepiej. Wentylacja działa jak należy, oddycha się nam lepiej, a ciepło nadal nie ucieka nam z domu. Należy tylko pamiętać o tym, że każdy dom pasywny musi mieć rekuperację zamontowaną fachowo.