Przygotowanie do produkcji przewodów hydraulicznych

Moja firma od lat zajmuje się produkcją przewodów. Ja osiągając pewne stanowisko dowiedziałem się, że będę odpowiedzialny za szkolenie dla nowych pracowników. To było dla mnie wyjątkowe wyzwanie, ponieważ nigdy wcześniej nie musiałem pokazywać nikomu na czym powinna polegać jego praca.

Szkoliłem nowych pracowników o przewodach

trwałe wysokociśnieniowe przewody hydrauliczneNa szczęście do swojego zadania podchodziłem profesjonalnie i wykonałem dla siebie prezentację. Tam zawarłem wszystkie istotne wiadomości. Uznałem, że nowi muszą wiedzieć przed przystąpieniem do pierwszych zadań jakie mamy typy końcówek zaciśnięte na wężu. Trwałe wysokociśnieniowe przewody hydrauliczne miały różne modele. My jako producenci musieliśmy dokładnie wiedzieć wszystko i ich końcówkach. One często się różniły dlatego łatwo można było popełnić błąd przy realizacji zamówień. One zazwyczaj były wykonywane na hurtową skalę dlatego pomyłka związana z końcówką powodowała duże straty w firmie. Także konieczna była wiedza na temat wartości ciśnienia i jego rodzajach. Nasi pracownicy musieli wiedzieć jak rozróżnić te statyczne od dynamicznego. Takie szkolenie było tylko wprowadzeniem do świata przewodów ale bez niego było na prawdę trudno. Również opisałem jak ustalić i sprawdzić temperaturę czynnika roboczego aby była poprawna. Przed przystąpieniem do pracy trzeba było zwrócić uwagę również na te temperatury otoczenia oraz warunki zewnętrzne. To była tylko hala produkcyjna i czasami trafiały się nie spodziewane sytuacje.

My chcieliśmy być przygotowani na każdą ewentualność. Ostatnim elementem była wielkości niezbędnych współczynników bezpieczeństwa budowy niektórych urządzeń. Oczywiście je ustalały liczne przepisy. Nie oczekiwałem nauki na pamięć jednak pewne informacje w przypadku produkcji przewodów hydraulicznych były wymagane.