Przydatna ziemianka w ogrodzie

Budowanie tradycyjnych ziemianek na działkach koło domu stało się nowym trendem i dużo rodzin decyduje się na postawienie takiej specjalnej piwnicy blisko swojego domu. Jest to naprawdę świetne zastępstwo lodówki, które oprócz samych kosztów jego wybudowania potem nie pochłania już żadnych pieniędzy, bo nie trzeba tam płacić np. za prąd. Na co należy zwrócić uwagę chcąc postawić ziemiankę w swoim ogrodzie?

Aby wybudować ziemiankę trzeba spełniać odpowiednie warunki

piwnica ziemiankaDecydując się na budowę ziemianki w swoim ogrodzie trzeba pamięć o kilku ważnych rzeczach, bez których budowana takiego miejsca może okazać się fiaskiem. Przede wszystkim piwnica ziemianka powinna znajdować się w takim miejscu w ogrodzie gdzie nie zbiera się woda opadowa i teren jest suchy. Powinno też znaleźć się w swoim ogrodzie najbardziej zaciemnione miejsce. Tego typu mała piwnica powinna być zabezpieczona przez ewentualną wilgocią czy nagłymi zmianami temperatury, które mogłyby wpłynąć na jakość przechowywanych w niej produktów spożywczych. Przez to, że ziemianka znajduję się w ziemi to temperatura w środku powinna bez problemu wynosić maksymalnie 8°C. W takich warunkach nie ma problemów by przechowywać warzywa i owoce czy przetwory. W piwnicy pod domem tak niska temperatura nie jest możliwa do utrzymania dlatego też ziemianka do taki dobre rozwiązanie.

Ziemianka jest bardzo użytecznym pomieszczeniem (o ile można ją tak nazwać). Koszt stworzenia w ogrodzie takiej ziemianki nie jest duży, co oczywiście jest dużym plusem, a jeszcze bardziej cieszy fakt, że jej utrzymanie nic nie kosztuje. W zależności od gustu właścicieli domu można z ziemianki zrobić ciekawy obiekt ozdabiający ogród albo też ukryć ją, tak by będąc w ogrodzie nie było jej widać nie pierwszy rzut oka.