Prowadzenie księgowości dla klientów zagranicznych

W Polsce rynek dotyczący księgowości jest nasycony. Nie jest to problem, ponieważ można to przekształcić w prawdziwy zysk. Wystarczy, że zajmiesz się księgowością zagraniczną. Jeśli zdobędziesz klientów w innych krajach, to zarobisz znacznie więcej pieniędzy. Poza tym masz nieograniczony zasięg działania, przez co wiele możliwości. Najważniejsze, abyś znalazł pierwszych klientów.

Księgowość dla firm zagranicznych

prowadzenie księgowości firm zagranicznychUnia Europejska zwiększyła możliwości dla polskich firm zajmujących się księgowością. Dzięki wolnym granicom i ułatwionym kontaktom handlowym księgowi mogą szukać zleceń w krajach członkowskich. Poszukiwania klientów należy zacząć przez Internet. Znajdź popularne serwisy ogłoszeniowe w państwach docelowych oraz dodaj swoją ofertę. Następnie spróbuj zorientować się kto może być potencjalnym klientem. Sprawdź najpopularniejsze przedsiębiorstwa, ponieważ zazwyczaj mają duży obrót i potrzebują dodatkowych księgowych. Jeśli już się zdecydujesz to napisz swoją internetową ofertę handlową. Pamiętaj, że w przypadku ogłoszenia oraz oferty handlowej musisz korzystać z nienagannego języka. Upewnij się, że znasz ortografię i gramatykę na wysokim poziomie. Kiedy rozpoczniesz prowadzenie księgowości firm zagranicznych nie wycofuj swoich ogłoszeń. Każdy dodatkowy klient da Ci referencję, przez co zyskasz dużo w oczach przyszłych klientów. Kiedy zakończysz już księgowanie danej firmy, poproś o opinię oraz poszukuj nowych zleceń w ten sam sposób. 

Korzystając z tego schematu działania w pewnym momencie wypracujesz sobie opinię, która będzie udowadniała Twoje doświadczenie i znajomość zawodu. Znalezienie klientów będzie łatwe, a często zdarzy się tak, że będą zgłaszać się samodzielnie. Po danym czasie będziesz mógł zatrudniać innych księgowych, rozwijając swoją działalność jednocześnie.