Profesjonalny lekarz od włosów

Piękne, zdrowe i zadbane włosy, są wizytówką każdego z nas. Jednak nie każdy został nimi hojnie obdarzony przez naturę. Rzadkie włosy nie zawsze muszą być naszą zmorą, bo obecnie istnieją takie metody, które mogą zaradzić każdemu problemowi.

Czym się zajmuje lekarz trycholog?

lekarz od włosówAby czupryna była bujna i zdrowa, to wymaga codziennego dostarczania odpowiedniej dawki witamin i minerałów. Życie włosa zaczyna się w cebulce pod skórą, więc jeżeli będzie ona niewłaściwie odżywiona, to wyda zdrowego kosmka. Jednak bywa też, że rzadkie włosy, wypadające są winą naszej genetyki i wtedy konieczny może być przeszczep skóry. Lekarz od włosów zajmuje się badaniem skóry głowy i samych włosów oraz diagnozowaniem i leczeniem chorób. Ponieważ każdy włos ma określony cykl życia, to po jego skończeniu musi wypaść żeby zrobić miejsce na nowy. Każdego dnia zdrowy człowiek traci około stu włosów i jest to normalne zjawisko. Zaniepokoić może sytuacja kiedy wypada nam znacznie więcej włosów i zaczyna to być widoczne gołym okiem. Trycholog wykonuje diagnozę skóry głowy dzięki wykonaniu biopsji, czyli pobraniu wycinka skóry głowy, badaniu bakteriologicznym, czy trichoskopii. Zajmuje się on też chirurgią odtwórczą w ramach której wykonuje zabieg przeszczepu włosów. Wśród zabiegów trychologicznych najpopularniejsze są mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe, czy karboksyterapia. Badanie w gabinecie trychologicznym jest wykonywane specjalną mini kamerą z funkcją powiększenia, dzięki której lekarz dokładnie się przyjrzy skórze głowy.

Do trychologa przychodzą ludzie z poważnymi problemami, którzy wypróbowali już naturalne metody i nie odniosły one skutku. Obecna medycyna poczyniła takie postępy, że lekarze są w stanie pomóc większości pacjentów zmagającym się z wypadaniem włosów.