Poszukiwania sprawdzonego tłumacza

Nasza uczelnia w tym roku miała poprowadzić na prawdę ważną konferencję. Było to ogromne wydarzenie gdzie miało zjawić się wielu studentów zza granicy. Takie spotkanie odbywało się co roku w innym państwie, a teraz przyszedł czas na nas. Oczywiście wiele osób zostało zaangażowanych w przygotowania.

Organizowaliśmy ważną konferencję dla studentów zza granicy 

tłumaczenia kabinowePodział obowiązków został skierowany w stronę wykładowców oraz studentów. Ja jako przedstawiciel tej drugiej grupy miałem odszukać kogoś kto zająłby się tłumaczeniem naszych wykładów na język angielski. Mieliśmy gościć u nas studentów z Londynu i chcieliśmy zapewnić im odpowiednią komunikację podczas wykładów oraz przemówień osób, które nie znają angielskiego. Szukając jakiś informacji zorientowałem się, że w takich przypadkach sprawdzają się tłumaczenia kabinowe. Był to sposób na szybkie rozwiązanie. Przeglądając oferty tłumaczy szukałem kogoś z doświadczeniem. To było nie zwykle ważne, ponieważ nie chciałem zawieść naszych gości. Oczywiście to wiązało się z pewnym wynagrodzeniem, które musiało zostać wydane. Na szczęście podczas swoich poszukiwań w końcu natchnęłam się na biuro gdzie pracował doświadczony nauczyciel. Okazało się, że tłumaczenia kabinowe to był jego dodatkowy sposób na zarabianie pieniędzy. Ludzie chętnie korzystali z jego usług podczas większych wydarzeń, ponieważ to było nie zwykle wygodne oraz szybkie. Na dodatek w ten sposób na prawdę można było zapewnić świetne tłumaczenia.

Cieszyłem się, że znalazłem kogoś. Również moja uczelnia doceniła starania i była z tego nie zwykle zadowolona. Tłumaczenia, które zatrudniliśmy ostatecznie spisały się na medal. Dzięki temu nasi studenci zza granicy byli bardzo zadowoleni i cieszyli się z tego, że wszystko rozumieją. To był dla nas sukces.