Poszukiwania monitora pacjenta

 

Przygotowywałam się do urodzenia niepełnosprawnego dziecka. Wiele osób doradzało mi aborcję ze względów medycznych, ponieważ moje dziecko mogło przeżyć po urodzeniu co najwyżej kilka tygodni. Ja jednak zdecydowałam się urodzić i teraz musiałam się dobrze na to przygotować. Przede wszystkim musiałam zakupić monitor pacjenta, który kontroluje jego funkcje życiowe.

Do czego przydają się monitory pacjenta?

monitor pacjentaW celu zakupu takiego monitora pacjenta zdecydowałam się udać do sklepu medycznego. Na miejscu dowiedziałam się, że monitor pacjenta jest urządzeniem uniwersalnym i nadaje się do monitorowania funkcji życiowych zarówno dzieci jak i dorosłych. Wystarczy dobrać odpowiednie części oraz skalibrować go na odpowiednie przedziały wyników. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzieci zazwyczaj mają zupełnie inne zakresy prawidłowości różnych wyników, takich jak ciśnienie krwi czy akcja serca. Monitor pacjenta dodatkowo kontroluje także temperaturę ciała oraz wykonuje badanie elektrokardiograficzne. Wyniki wszystkich badań są pokazywane na bieżąco, w czasie rzeczywistym na ekranie monitora. Takie monitorowanie pacjenta daje bardzo precyzyjne wyniki i w dodatku pozwala szybko zareagować na najmniejsze zmiany w organizmie pacjenta. Od razu zdecydowałam się go zakupić. Tym bardziej że był akurat dostępny w niskiej, promocyjnej cenie. Jak się już wkrótce okazało to był bardzo dobry wybór.

Monitor pacjenta był bardzo prosty w obsłudze. Dużą jego zaletą było to, że wszystkie pomiary wykonywał w sposób nieinwazyjny. Zdecydowałam się także wybrać monitor pacjenta posiadający system dźwiękowy alarmujący o krytycznych zmiana w funkcjach życiowych pacjentach, a także system zasilania sieciowo – akumulatorowy. Dzięki temu zabezpieczyłam się przed nagłymi przerwami w dostawie prądu.