Poręcze do ćwiczeń dla profesjonalistów

Freerunning, często mylony z parkourem, należał do dość rzadko uprawianych sportów, głównie z racji iż była to dyscyplina bardzo trudna i wymagająca imponującej kondycji fizycznej. Częstym problemem był również brak możliwości treningów na zewnątrz, głównie z racji niesprzyjającej pogody, mogącej stwarzać zagrożenie podczas ćwiczeń.

Regulowane poręcze treningowe

profesjonalne poręcze treningoweRazem z drużyną znaleźliśmy jednak bardzo dobre rozwiązanie potrzeby ciągłych treningów, a były nią poręcze treningowe do ćwiczeń fizycznych. Jak wskazywała sama ich nazwa, były to bardzo proste narzędzia, będące niewiele ponad metalowymi rurkami, umocowanymi na stabilnych i ciężkich podstawach. Dzięki owym poręczom, wykonywanie bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych, często niemożliwych do zrobienia za pomocą zwykłych urządzeń treningowych. Wszystkie odmiany poręczy były zdecydowanie wytrzymałe, dzięki wysokiej jakości stali, z jakiej były tworzone, a najlepsze, profesjonalne poręcze treningowe były na dodatek regulowane. Ustawienie wysokości poręczy tak, by dopasować ją do trybu treningu było kwestią kilku sekund, a mocne mocowania zapobiegały możliwości opadania poręczy w trakcie ćwiczeń, pod wpływem zbyt dużego nacisku. Poręcze sprawdzały się na tyle dobrze, iż mogły być używane zarówno w wewnętrznych siłowniach, jak i na powietrzu, więc często zdarzało się iż ćwiczenia z ich użyciem urządzaliśmy na zewnątrz.

Gdy nie były potrzebne, mogły być przechowywane w niemal dowolnych warunkach, gdyż były bardzo kompaktowe, i nie zajmowały dużo miejsca. Niektóre odmiany poręczy posiadały również uchwyty z tworzyw sztucznych czy syntetycznych materiałów, poprawiające chwyt na poręczy i zapobiegające bardzo wielu kontuzjom, wywołanym nagłą utratą równowagi podczas treningu.