Polecany Kross Evado

 

Niewiele osób, kupujących rowery, orientuje się, że Kross jest polską firmą. Co najciekawsze, jest ona na rynku już od ponad trzech dekad, a oprócz rowerów, zajmuje się również produkcją osprzętu oraz akcesoriów dla wszystkich fanów jazdy na dwóch kółkach. 

Crossowe Evado 10.0 od Krossa

crossowy kross evado 10.0Firma Kross jest specjalistą jeśli chodzi o rowery crossowe. Flagowy model Evado, posiada aż dziesięć modeli. Ponumerowane są one od jednego do dziesięciu, gdzie jeden to model najmniej zaawansowany-podstawowy, a dziesięć to produkt z najwyższej półki. Właśnie Evado 10.0 omówimy, ponieważ jest to model tegoroczny, który jest najświeższą propozycją Krossa. Jest to jednoślad wyposażony w bardzo lekką ramą, w której znaleziono kompromis między optymalną sztywnością, a niską wagą całkowitą. Rama jest odporna na złamania oraz wszelkiego rodzaju wgniecenia. Natomiast gruba warstwa markowego lakieru, sprawia, że cała konstrukcja jest odporna na obicia i zarysowania. Crossowy Kross Evado 10.0 to propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają długie rowerowe wycieczki. Sprawdzi się on zarówno na trasach krajowych, jak i bezdrożach innych kontynentów, co zresztą jest widoczne w wielu testach konsumenckich, na popularnych portalach społecznościowych. Evado 10.0 to koszt ponad pięciu tysięcy złotych. Jednak biorąc pod uwagę najwyższą jakość wykonania oraz najlepszy osprzęt, od najpopularniejszego, japońskiego producenta, nie jest to dużo, ponieważ rowery konkurencyjnych firm są droższe nawet o półtora tysiąca złotych.

Dobre rowery crossowe muszą kosztować nieco więcej, ponieważ muszą sprawdzać się w każdych warunkach i każdym klimacie. Muszą odznaczać się bezawaryjnością i bezproblemowa obsługą, a taka jest właśnie seria Evado, skąd też jej popularność.