Poduszki przeciwodleżynowe – zalety

 

Stałe siedzenie lub leżenie w jednej pozycji potrafi przyczynić się do poważnej deformacji kręgosłupa. Sposób w jaki siedzimy ma wpływ nie tylko na jego skrzywienie, ale i też pogorszenie samopoczucia czy też ogromny ból. Osoby niepełnosprawne, które na co dzień nie mają innej możliwości lub pozostanie w pozycji siedzącej muszą radzić sobie z tym na różne sposoby. Jednym z nich jest zastosowanie specjalnej poduszki pneumatycznej.

Pomocna poduszka przeciwodleżynowa

poduszki pneumatyczne przeciwodleżynoweNa co dzień ciężko jest zadbać o utrzymanie kręgosłupa w prawidłowej pozycji. Często zapominamy o tym, aby usiąść odpowiednio przy komputerze czy też stole i zaniedbujemy stan swoich pleców. Niepełnosprawni narażeni są na to jeszcze bardziej, dlatego specjalnie dla nich powstały poduszki pneumatyczne przeciwodleżynowe. Posiadają one liczne zalety, które sprawiają, że stosowanie ich na co dzień wiąże się z wieloma korzyściami. Poduszki tego typu zapewniają przede wszystkim ochronę przed powstawaniem odleżyn oraz skrzywień, tak jak zostało to już wspominane. Ich projektanci starają się o to, aby rzeczywiście nie przyczyniały się one do tworzenia się poważnych odleżyn i pozwalały na wygodę. Poduszki pneumatyczne mają jednak o wiele więcej plusów – pozwalają między innymi na kontrolę temperatury i wilgotności, zapewniają bezpieczeństwo, a także są bardzo łatwe w czyszczeniu. Elementy tego typu są trwałe i niezawodne, oferując komfort osobie siedzącej.

Użycie unikatowej technologii do powstawania tego typu poduszek sprawia, że są one produktem cenionym na rynku. Jest tak głównie ze względu na liczne zalety, do których zaliczyć można funkcjonalność i ochronę skóry przez redukcję ciśnienia, ale także cenę oraz gwarancję. Pneumatyczne poduszki przeciwodleżynowe są produktem wartym zakupu, który sprawdzi się u każdego.