Piękne okolice Krynicy Zdroju

Polskie góry to jedne z najpiękniejszych miejsc, jakie możemy zobaczyć w naszym kraju. Zdecydowanie warto pojechać tam chociaż raz i pospacerować w okolicznościach pięknej przyrody. W jakich miejscowościach warto się zatrzymać? Co warto zobaczyć i zwiedzić? Podpowiadam w poniższym tekście.

Do jakiej górskiej miejscowości warto pojechać?

noclegi krynica zdrójKrynica Zdrój to niewielkie miasteczko położone na południu Polski, w województwie małopolskim. Leży niedaleko polskiej granicy ze Słowacją, w Beskidzie Sądeckim, który jest częścią Karpat Zachodnich. Przez miasto przepływa rzeka, zwana Kryniczanką. Na początku dwudziestego wieku odnaleziona została tam woda lecznicza, z której obecnie Krynica znana jest na całą Polskę. Ze względu na obecność wód leczniczych Krynica stała się popularnym uzdrowiskiem, i jest bardzo często odwiedzana przez turystów. Znajduje się tu pijalnia wód zdrojowych oraz sanatorium. Znajduje się tu także wiele parków, muzeów i innych atrakcji. Zaletą jest z pewnością bliskość Karpat oraz innych ciekawych miejscowości, do których można się udać. Jednak ze względu na wiele czynników noclegi Krynica Zdrój są dobrym wyborem. Znajduje się tu wiele zabytkowych willi, które warto zobaczyć. Stąd łatwo można dojechać na przykład do Krakowa czy Nowego Sącza, ze względu na korzystne połączenia kolejowe. Również będąc tu warto pojechać do naszych południowych sąsiadów. Warto również udać się na spacer cudownym szlakiem drewnianej architektury, na którym zobaczymy wiele cerkwi prawosławnych. 

Będąc na południu Polski warto zatrzymać się w popularnej miejscowości uzdrowiskowej, jaką jest Krynica Zdrój. Jest tu wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, jak na przykład stare wille i wiele muzeów. Obowiązkowo też należy się udać na piękny punkt widokowy, na który dotrzemy kolejką krzesełkową.