Odzież używana niesortowana a ceny

Jeśli chodzi o ceny odzieży nowej to każdy z nas rozumie, od czego one zależą. Przede wszystkim liczy się metka, czyli to kto zaprojektował dane ubranie i w jakim sklepie je kupiliśmy. Ponadto, liczy się także materiał, wykończenie, czy detale.

Odzież używana niesortowana i markowa

odzież używana niesortowanaJednak jeśli chodzi o odzież używaną to sprawa wygląda nieco inaczej. Myślimy, że tania odzież używana będzie zawsze w jednej cenie i zależny ona co najwyżej od tego, w który dzień tygodnia ją kupimy (wiele sklepów z odzieżą używaną zaczyna pracę w poniedziałek, gdzie ceny są najwyższe, a potem każdego kolejnego dnia obniżają je, an przykład o złotówkę). Jednak tak to w rzeczywistości nie wygląda. Odzież różni się cenami i to czasem bardzo dużo. Przede wszystkim chodzi o to czy jest to markowa odzież używana, czy taka bez metki. Markowa zawsze będzie droższa, szczególnie jeśli będzie w bardzo dobrym stanie. Za taki towar luksusowy damy na pewno więcej, nawet jeśli są to ubrania używane. Za takie zwyczajne koszulki czy spodenki na pewno damy dużo mniej. Najtańsza jest odzież używana niesortowana, czyli taka leżąca w kubłach, a nie na wieszakach. Tam znajdziemy najtańsze ubrania, najczęściej w bardzo złym stanie, które nie zainteresowałyby nikogo, gdyby nie ich ustalona z góry niska cena.

Na pewno też cena zależy od stopnia zniszczenia. Ubrania w lepszym stanie możemy sprzedawać drożej, niż te w stanie bardzo złym. Cena też zależy od tego czy odzież jest sprzedawana na sztuki, czy jest osobno wyceniana, czy też jest jedna cena na przykład na wszystkie buski z krótkim rękawem.