Odpowiedni nawóz wapniowy

Niejednokrotnie zwracaliśmy uwagę na to, iż nasze rośliny rosną słabo, a plony nas nie zadowalają. Może to być wynikiem wyjałowienia gleby, przez co minerały, które zwykle się w niej znajdują zostały zużyte. Dlatego należy skontrolować odczyny podłoża i dobrać idealny nawóz. Bardzo często okazuje się, iż brakuje wapna w glebie, dlatego trzeba regularnie nawozić nim.

Nawożenie wapnem uprawy

sprawdzone wapno nawozowe tlenkoweJeśli chcemy, aby nasza uprawa dobrze rosła i wydawała obfite plony to musimy regularnie badać odczyny naszego podłoża. Dzięki temu będziemy świadomi jakich minerałów brakuje w naszej glebie. Sprawdzone wapno nawozowe tlenkowe przyda się, gdy nasza gleba będzie wyjałowiona z wapnia. Dodatkowo należy wspomnieć, iż tlenkowe najlepiej sprawuje się na uprawach profesjonalnych, których gleba jest ciężka oraz wymaga natychmiastowej dawki wapnia. Uważajmy jednak, aby nie dać tego produktu za wiele, gdyż to również może zaszkodzić funkcjom roślin. W przypadku uprawy przydomowej wapno węglanowe będzie wystarczające. Musimy jednak pamiętać, iż trzeba dawać je regularnie, aby z czasem nagromadziło się w glebie i utrzymywało dłuższy czas. Przy obydwu tych nawozach wapiennych niezbędna jest wiedza o tym w jaki sposób i kiedy nawozić. Przede wszystkim zawsze nawozimy w okresie po wegetacji, czyli późnym latem i na początku jesieni. Nawóz mieszamy z glebą w dni bezwietrzne, ponieważ mocno się pyli oraz nie łączymy z innymi nawozami.

Doskonałym nawozem wapiennym tlenkowym albo węglanowym uzupełnimy braki wapnia w naszym podłożu pod uprawę. Dostosujmy odpowiednią dawkę i zastosujmy ją w okresie początku jesieni. W ten sposób będzie to najefektywniejsza praca. Mimo to nie zapominajmy o regularnym sprawdzaniu odczynów naszej gleby, aby dawki były dopasowane.