Odkurzacz dla wymagających

Sprzątanie brudnej, zakurzonej  podłogi to niemal codzienna czynność w każdym domu. Szczególnie, jeśli posiadamy zwierzę. Kot lub pies w domu niesie ze sobą sierść i piasek na podłodze każdego dnia. Dlatego tak ważne jest regularne odkurzanie, aby nie dopuścić do zapuszczenia podłogi. Jak wiadomo, kurz i sierść bardzo łatwo wchodzą pod meble, skąd już nie tak łatwo je wyciągnąć.

Nowy wymiar odkurzania

centralne odkurzanieDobrze jest zatem zadbać o to, aby odkurzanie nie było znienawidzonym obowiązkiem. Warto je sobie ułatwić, szczególnie jeśli robimy to codziennie. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się centralne odkurzanie. Na czym ono polega? Otóż niezbędne jest zamontowanie w całym domu specjalnej instalacji, która umożliwi podpięcie samej rury z końcówką odkurzającą, oraz usuwanie zanieczyszczeń do jednostki centralnej. Proces odkurzania odbywa się bez użycia kabla i bez konieczności noszenia za sobą urządzenia. Istotne jest właściwe rozmieszczenie wyjść w ścianach w całym domu, tak aby pozwalało na odkurzenie każdego pomieszczenia. Równie ważny jest wybór odpowiedniej długości rury, która w nowoczesnych modelach jest niezwykle lekka i wygodna w użytkowaniu. Sercem całego systemu jest jednostka centralna, którą najlepiej umieścić w pomieszczeniu gospodarczym na zewnętrznej ścianie budynku, aby wypuszczane powietrze odprowadzane było właśnie na zewnątrz domu. To kolejny plus, jaki posiada centralne odkurzanie. Co prawda w tradycyjnych odkurzaczach znajduje się filtr, który ma za zadanie oczyścić wypuszczane powietrze, jednak w przypadku odkurzacza centralnego mamy stuprocentową pewność, że żadne zanieczyszczenia nie trafią do nas z powrotem.

Nowy sposób odkurzania ma jeszcze jedną dodatkową zaletę. Zamontowanie takiej instalacji automatycznie podnosi wartość domu, co będzie miało ogromne znaczenie w przypadku sprzedaży. Warto zatem rozważyć tą opcję, szczególnie jeśli jesteś akurat na etapie wykończeniowym, lub też planujesz remont generalny.