Naczepy z funkcją chłodni

Przewożenie mięsa, nabiału, a także owoców i warzyw wiąże się z tym, że trzeba zapewnić naczepę, która spełnia jednocześnie funkcje chłodni. Podczas zakupu lub wynajęcia takiej naczepy nie możemy zapominać o tym, by byłą ona jak najwyższej jakości. Sprzęt musi być dobry i działać bez przerwy, szczególnie jeśli mowa o silniku, który odpowiada za to, by w naczepie była ujemna lub bliska zeru temperatura.

Zakup dobrej chłodni

naczepy chłodnieNaczepa tego typu przede wszystkim musi być szczelna. Trzeba zwróci uwagę na to, jak wyglądają jej drzwi oraz czy mają dobre uszczelki. Jeśli tak, na pewno nie zdarzy się by z naczepy uciekało zimne powietrze. Naczepy chłodnie powinny mieć mocny przyłącz do ciągnika siodłowego. Wtedy nie będzie ryzyka odczepienia się kabla, którym dizez prąd do silnika chłodzącego. Kabel jednak powinien być wyposażony w oporniki, aby z pewnością ryzyko zwarcia nie występowało. Najlepiej jeśli wnętrze naczepy zostanie wyłożone materiałem, który przypomina folię aluminiową. Dzięki temu zimno będzie się odbijać od ścian i nie powstanie na nich szron. To, czy w naczepie muszą znaleźć się półki zależy od tego, jaki towar chcemy tam przewozić. Zazwyczaj towary pakowane są w skrzynki, dlatego jest to niesamowicie rzadka potrzeba. Dobra chłodnia powinna posiadać co najmniej dwa wentylatory, które włączą się podczas jej uruchomienia, aby wyrzucić gorące powietrze z wnętrza.

Do tego wszystkiego dochodzą na przykład zabezpieczenia, aby nikt nie wszedł do chłodni kiedy kierowca śpi na postoju. Są to jednak rzeczy zupełnie oczywiste, dlatego nie trzeba tego tłumaczyć nikomu, kto chce zajmować się przewozem. Taka naczepa musi być trochę jak termos, ponieważ czasami trzeba przewieźć świeże towary przez setki kilometrów nim trafią one do sklepów.