Mój własny, skutecznie zarządzany magazyn

Długi czas myślałem o tym, by zostać właścicielem magazynu. Była to doskonała inwestycja – jednorazowo kupowałem ziemię i budowałem tam magazyn, po czym ludzie płacili mi pieniądze za możliwość przechowywania tam swoich towarów. Oczywiście musiałem znać się na prowadzeniu tego rodzaju działalności, nim się za nią zabrałem.

Skutecznego zarządzania magazynem nauczyłem się za granicą

skuteczne zarządzanie magazynemByłem jeszcze młody i chciałem szybko sobie dorobić. Postanowiłem wyjechać do pracy do Europy Zachodniej. Tam udało mi się znaleźć pracę w ogromnym magazynie. Okazało się, że nie jest to nic trudnego – skuteczne zarządzanie magazynem rozbijało się o dobór odpowiedniej kadry i posiadanie właściwego systemu wms. Bogatszy o tę wiedzę oraz sporo pieniędzy przeznaczonych na inwestycje wróciłem do Polski. Od razu zacząłem rozglądać się za miejscem do mojej inwestycji. Okazało się, że akurat mój wujek miał trochę ziemi, z którą nie wiedział co powinien zrobić. Zaproponowałem mu, że zaopiekuję się nią za comiesięczną opłatą. Nie miał niczego przeciwko. Po wybudowaniu magazynu wszystko szło już z górki. Klientów miałem znacznie więcej, niż się spodziewałem. Dzięki temu, że wiedziałem jak skutecznie zarządzać magazynem nie miałem jednak żadnych problemów z tym, by ogarnąć cały ten magazyn. Pomocny był również sprawdzony system wms, którego obsługi nauczyłem się za granicą. Cały czas szukałem ludzi, którzy znaliby się na rzeczy i chcieli pracować w moim magazynie. Póki co skupiałem się jednak na możliwie maksymalnym zapełnieniu mojego magazynu produktami i towarami moich klientów. Były to naprawdę różne rzeczy, ale ja w to nie wnikałem.

Moja działalność szła mi doskonale. Chętnych po pewnym czasie było znacznie więcej, niż miejsca w moim magazynie i już po roku działalności zaczęła się wielka rozbudowa. Czułem, że dobrze trafiłem w niszę na rynku.