Modny kaszkiet dla mężczyzny

Wszędzie dookoła słyszę, że trzeba podążać za modą a ta wciąż się zmienia. Oczywiście co chwila wracają trendy sprzed lat ale projektanci zawsze dodają również coś nowego, coś co ma kojarzyć się z naszymi czasami. Kiedy jednak przeglądam katalogi, pokazy mody mam takie wrażenie, że każda marka proponuje zupełnie coś innego. 

Elegancki kaszkiet z kaszmiru

czarny kaszkietW mojej rodzinie zauważyłam, że osobą, która najbardziej zwraca uwagę na to co na siebie włożyć jest mój teściu. On po prostu zawsze dobrze wygląda. Trudno opisać jego styl, lubi łączyć elegancję ze sportowym akcentem, czasem również ubierze się „z pazurem” ale co by na siebie nie włożył, przyciąga wzrok i wygląda świetnie. Ostatnio wybrał się na wycieczkę do Londynu, z którego wrócił z nowym kaszkietem. Nie spodziewałam się u teścia takiego nakrycia głowy ale muszę przyznać, że mu pasuje. Czarny kaszkiet doskonale nadaje się zarówno do marynarek jak i do czarnej skóry, którą ostatnio sobie zakupił. Oczywiście jak na mojego teścia przystało, nie jest to byle jaki model. Czapka jest z kaszmiru a od spodu podszyty jest pikowaną podszewką. Prawdziwy kaszmir jest od razu wyczuwalny, kaszkiet jest miękki, niesamowicie miły w dotyku. W Anglii czapka taka jest dość popularna, często nazywana „flat cap”. Kaszkiet ma wszyty daszek a co ciekawe model czapki,którą wybrał teściu jest regulowany, więc łatwo go dopasować nie zależnie od wielkości głowy. Widać, że czapka jest wykonana z najwyższą starannością. Model elegancki, klasyczny wygląda naprawdę świetnie.
Znani projektanci mody mieszają style i każdy ma inną wizję, jeden proponuje kolory pastelowe inny żywe, jeden gładkie tkaniny drugi mieszanie wzorów. Trudno oprzeć się takiemu wrażeniu, że tak naprawdę modne jest wszystko, ważne by umieć odpowiednio łączyć garderobę i by umieć ubrać sie odpowiednio do wieku, do okazji, a to mój teściu na pewno potrafi.