Mocna folia stretch

Od kiedy zaczęto wprowadzać na rynek przeróżne rodzaje folii, na dobre wkroczyły one niemalże do każdej dziedziny handlu. Popularne reklamówki są produkowane w milionowych nakładach, tak samo jak jednorazowe woreczki, czy klejąca folia.

Jakie jest zastosowanie folii stretch?  

folia stretchWiększość produktów foliowych dostaniemy w postaci zwiniętych rulonów, które są wygodne w stosowaniu. Jest wiele rodzajów folii, jednak jedną z najpopularniejszych, jest folia stretch, która posiada właściwości klejące. Jeżeli nałożymy na siebie kilka warstw tej folii to się skleją, tak samo będzie ona reagować w kontakcie z szklaną, lub gładką i śliską powierzchnią. Jest ona bardzo powszechnie stosowana w wielu branżach handlowych, a także w życiu codziennym ją wykorzystujemy. Jest niezastąpiona w magazynach, gdyż pakując towar na paletach, musimy go czymś zabezpieczyć z każdej strony, aby w trakcie przewożenia się nie rozpadł. Dlatego cała paleta, jest szczelnie owijana folią, która usztywnia konstrukcję z poukładanych jedno na drugim pudeł. Także przemysł spożywczy sięga po folię stretch, aby owinąć nią świeże produkty poukładane na tekturowych, lub styropianowych podstawkach. W ten sposób produkty są zabezpieczone przed uszkodzeniami i bezpośrednim dostępem powietrza. Dosyć nietypowym zastosowaniem folii, jest owijanie ciała klientki salonu kosmetycznego, w celu zwiększenia wchłanialności składników odżywczych zawartych w różnych kremach wykorzystywanych w zabiegach. Także w domu znajduje ona wiele zastosowań.

Folia jest sprzedawana w formie dużych rolek, gdyż to jedyny sprawdzony sposób, aby można było z niej łatwo i szybko skorzystać. W sklepach i hurtowniach dostępna jest w kolorze czarnym, białym i przezroczysta. Jest ona wytrzymała i odporna na wodę.