Legowisko dla małych piesków

Decydując się na zakup lub przygarnięcie psa w pierwszej kolejności, właściciele organizują całą wyprawkę dla nowego członka rodziny. Oprócz misek, obroży i różnego rodzaju zabawek, warto pamiętać o odpowiednim legowisku, które powinno być idealnie dopasowane do rasy ale przede wszystkim wielkości psa.

Jakie legowisko dla małego psa?

legowiska dla małych psówJeśli przygarnęliśmy szczeniaka lub też jest to niewielki piesek powinniśmy oczywiście rozejrzeć się za małymi gabarytami legowiska. Miejsce, na którym zwierzę będzie odpoczywać oraz spać nie powinno być zbyt wielkie, psy lubią się zwinąć w kłębek i przede wszystkim chcą czuć się w swoim legowisku w pełni bezpiecznie i komfortowo. Dlatego właśnie legowiska dla małych psów nie mogą być kilkukrotnie większe od samego psa, bo może okazać się że nasz pupil po prostu go nie polubi i nie będzie chciał z niego w ogóle korzystać i zamiast legowiska wybierze zwykły dywanik, koc lub poduszkę od któregoś z domowników. Oprócz samego rozmiaru należy również zwrócić uwagę na kolor i materiał, z którego legowisko zostało wykonane. Szczególnie w przypadku szczeniaków materiał powinien być odporny na wodę i dobrze, gdyby można było go po prostu wyprać w pralce – całe legowisko jeśli jest na tyle elastyczne i cienkie lub też sam pokrowiec. Kolor także nie powinien być zbyt jaskrawy, aby szczególnie nowy pies nie był nim zbyt przestraszony. Na szczęście w internecie oraz sklepach dla zwierząt mamy bardzo szeroki wybór legowisk dla małych psów – również pod względem zakresu cenowego.

Małe psy są często wymagające i mają swoje rasowe przyzwyczajenia i dlatego warto jest poświęcić chwilę, aby wybrać dla nich odpowiednie i komfortowe legowisko. Takie miejsce do spania dla psa jest tak samo ważne jak dla nas wygodne łóżko i materac do spania.