Laminam do kuchni?

Jeśli chce się mieć nowoczesną kuchnię to warto pomyśleć o materiałach jak i meblach właśnie w tymże stylu. Jedną z propozycji, którą za chwilę przedstawimy jest materiał o nazwie laminam. Jest to idealne rozwiązanie do wnętrz o charakterze nowoczesnym.

Czym jest laminam?

laminam warszawaLaminam jest materiałem, który powstaje ze spieków kwarcowych. Najczęściej są to duże płyty, które można zapokostować jako blaty, lub jako dekoracje na ściany, które zastąpią w sposób doskonały płytki czy kafelki. Poza tym płyty laminam Warszawa prezentuje już na swoich elewacjach, okładziny ścian, posadzki czy podłogi. Jak widać płyty ze spieków kwarcowych mają duże zastosowanie. Można o nich na pewno powiedzieć jedno prezentują się nowocześnie! Zaletą laminam jest fakt, że jest to materiał ekologiczny. Powstaje w stu procentach z naturalnych materiałów i dzięki temu można bez problemu poddać go recyklingowi. Wybierając laminam do swojej kuchni możemy wybierać pośród wielu kolorów zarówno jasnych jak i ciemnych. Zaletą laminam, który chcemy zastosować w kuchni jest to, że są one odporne na środki chemiczne, przez co są łatwe do sprzątania, a wiadomo, że w pomieszczaniu jakim jest kuchnia jest to bardzo ważne. Są także odporne na promieniowanie UV, mrozy jak i zmienne temperatury. Kolejną zaletą jest fakt, że laminam jest odporny na ścieranie, właśnie dlatego także jest dobrym materiałem, jeśli chodzi o pokrywanie podłóg. Jeśli chodzi o kuchnię, to nadają się bez problemu do kontaktu z żywnością, gdyż nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji.

Płyty z spieków kwarcowych – laminam maja wiele zalet. Dlatego wiele osób decyduje się na nie do swoich nowoczesnych kuchni. Pięknie wyglądają a do tego są bardzo wytrzymałe jak i odporne na wiele czynników. Tak więc takie płyty są doskonałym wyborem.