Korony na podbudowie z tlenku cyrkonu i inne

 

W Polsce istnieje wiele specjalistycznych gabinetów stomatologicznych. Wśród nich dużą popularnością cieszą się gabinety protetyczne. To właśnie w takich gabinetach wykonywane są protezy zębowe. Wbrew pozorom z usług protetycznych korzystają nie tylko osoby starsze.

Przygotowanie zęba do założenia korony protetycznej

protetyka - cennik usług w OlsztynieZdarza się, że osoby młode po wypadkach, leczeniu kanałowym, silnej próchnicy pojawiają się w gabinecie protetycznym i proszą o pomoc w odbudowie zęba. Poza tym w każdej chwili ząb może się złamać (zwłaszcza jeśli ktoś ma słabą tkankę kostną i niedobory witaminowe). Wtedy taki ząb może zostać odbudowany przy pomocy korony zębowej. Korona to po prostu nakładka, która kształtem i kolorem dopasowana jest do innych zębów. Korony protetyczne wykonuje się z różnych materiałów. Takie usługi jak protetyka – cennik usług w Olsztynie cieszą się dużym zainteresowaniem. Ceny zależą w dużej mierze od renomy danego miejsca. Większość koron wygląda naturalnie. Warto wyróżnić tutaj korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu, które wyglądają jak naturalne zęby. Nie dość, że są to korony wytrzymałe, to jeszcze bardzo dobrze przylegają do zęba. Jeśli chodzi o korony wykonane na podbudowie metalowej, to należy na nie uważać – zwłaszcza jeśli w stopie metali znajduje się nikiel. Wtedy może dochodzić do uczuleń miejscowych, ale także przebarwiania okolicznych tkanek (zazwyczaj są to przebarwienia przy dziąśle).

Jednak nie zawsze można założyć koronę zębową. Przed założeniem korony protetycznej, lekarz specjalista musi wykonać badanie. Korona mocowana jest na zębie lub jego fragmencie. Mocuje się ją na stałe, dlatego nie należy mocować jej na zębie, w obrębie którego toczy się proces chorobowy. Jeśli w zębie występują wypełnienia, to należy je usunąć i zastąpić nowymi plombami.