Kompleksowe ochrony przeciw kleszczowi

Wszyscy nowi właściciele zwierzaków są zawsze bardzo zadowoleni i zachwyceni faktem posiadania przyjaciela. Często radość ta sprawia, że zapominamy o bardzo istotnych kwestiach dotyczących opieki na czworonożnym kompanem, co niekiedy może skoczyć się powikłaniami zdrowotnymi naszego kota czy psa. O czy szczególnie należy pamiętać w prawidłowej opiece nad naszym zwierzęciem?

Jakie wybrać kompleksowe ochrony przeciw kleszczowi dla kota?

kompleksowa ochrona przeciw kleszczom dla kotaPodczas prawidłowej opieki nad zwierzęciem liczy się przede wszystkim profilaktyka przeciwko pasożytom zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym bytującym na zwierzętach domowych. Jedną z najważniejszych kwestii jest kompleksowa ochrona przeciw kleszczom dla kota lub psa. Jako właściciele musimy zdawać sobie sprawę ze tego, że wszystkie choroby odkleszczowe atakujące zwierzęta domowe są bardzo niebezpieczne dla ich zdrowia. Jak możemy chronić naszego zwierzaka? Mamy kilka form dostępnych na rynku preparatów, które skutecznie walczą z kleszczami. Na początek należy zaznaczyć, że żaden preparat nie jest w stu procentach skuteczny, o czym dowiadujemy się także od producentów, dlatego też, każdorazowo po spacerze a nawet wyjściu do ogrodu należy dokładnie sprawdzić zwierzaka, czy przypadkiem nie ma na sobie pasażera na gapę. Pozbycie się kleszcze w mniej niż 24 godziny ze zwierzęcia diametralnie zmniejsza szanse na zachorowanie – dlatego tak ważnym jest dokładne sprawdzenia zwierzaka. Kleszcze usuwamy w całości, a miejsce ukłucia dezynfekujemy. Później obserwujemy kota czy przez przez okres 14 dni.

W okresie 14 dni od wbicia się kleszcza wszelka apatia zwierzaka, biegunka oraz wymioty są niepokojącym objawem i należy po ich wystąpieniu od razu udać się do weterynarza i powiadomić go o kleszczu, którego miał zwierzak.