Kilka słów o podlewaniu ogrodu

Jedną z naprawdę kluczowych czynności pielęgnacyjnych, na którą zawsze powinniśmy mieć czas to oczywiście nawadnianie. Dziś zapoznam Was z kilkoma przydatnymi tipami, które nie tylko spowodują, że Wasz ogród będzie piękny, ale pielęgnacja stanie się dla Was prosta i przyjemna. Zaczynamy.

Jak i kiedy nawadniać ogród

nawadnianie ogrodów łódźJedną z ważniejszych zasad przy podlewaniu ogrodu to robienie tego wieczorem.  Dzięki podlewaniu wieczorową porą woda wsiąka znacznie głębiej w ziemię. Gdy temperatura jest niższa możemy zmniejszyć straty wody nawet o 20%.  Możemy zaoszczędzić nawet litr wody w trakcie podlewania, a to już już różnica na  przestrzeni tygodni czy miesiąca.  Innym sposobem na nawadnianie ogrodów łódź jest zbieranie deszczówki. Ten pomysł to strzał w dziesiątkę dla osób, które kochają praktyczne rozwiązania i oszczędność. Deszczówka jest naprawdę świetna dla naszych roślin. Wystarczy że wystawisz na podwórko dużą beczkę na deszczówkę, możesz wybrać taką na około 100 litrów i zupełnie za darmo  możesz podlewać  swój ogród. Oczywiście aby wszystko dodatkowo usprawnić możemy wspomagać się zraszaczami, systemami wodnymi, które wykonają tę bądź co bądź czasochłonną czynność. Ustawiając zraszacze koniecznie zwróć uwagę na to by ustawić je w taki sposób, by woda nie lała się na przykład na podjazd,  ponieważ jest to strata wody.

Na koniec rada, być może okazać się ona zaskakującą. Znacznie  lepiej, ekonomiczniej dla naszego portfela będzie jeśli zdecydujemy się podlewać, nawadniać ogród raz a porządnie, obficie aniżeli co dziennie po trochu. To zapewni nam oszczędność środków. Oczywistym jest, że praca w ogrodzie nie należy do najłatwiejszych, ale naprawdę jest konieczna jeśli marzycie o zadbanym i pięknym ogrodzie z bujną roślinnością. A może obudzi się w Was pasja do ogrodnictwa?