Kamera do internetowej telewizji przemysłowej

Sprzęt do cctv rozwijał się przez lata na tyle szybko, że monitoring który montowaliśmy w biurowcu ledwo sześć lat temu obecnie był przestarzały i wymagał wymiany do sprawnego działania. Niestety, jak często bywało z przestarzałym oprzyrządowaniem, nie był on w żaden sposób kompatybilny z nowym oprogramowaniem.

Nowoczesne kamery monitoringu internetowego

kamery ip hikvisionBiurowiec nie wymagał tak wielu urządzeń jak na przykład obiekt handlowy. Nie było potrzeby też montowania najnowszych urządzeń co chwila, by zachować jak największą jakość obrazu, więc system monitorowania został wymieniony wtedy, gdy było to absolutnie niezbędne. Okazało się wtedy, że musi zostać wymieniona cała infrastruktura, choć od znacznych kosztów uchronił nas fakt, iż monitoring na tym obiekcie był podłączony do stacji monitorowania, nie wymagając wymiany układów komputerowych. Chcąc zachować jak najwyższą jakość obrazu przez długi czas i uniknąć ewentualnych wymian sprzętu, zamontowaliśmy na obiekcie bardzo dobre kamery ip hikvision, używane przede wszystkim na wielu obiektach biurowych i magazynowych. Z racji przeznaczenia, były to kamery typowo stacjonarne, bez możliwości obrotu. Do takiego obiektu nadawały się znakomicie i sprawdzały się one lepiej niż obrotowe kamery, które w ciasnych korytarzach traciły wiele ze swojej funkcjonalności. Nowe kamery były dostosowane typowo do obsługi monitoringu internetowego, i po wymianie okablowania nie było najmniejszego problemu z ich uruchomieniem.

Jakościowo były one świetne, tym bardziej iż nie zajmowały zbyt wiele zasobów systemowych, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania kamer obrotowych. Dzięki takiemu prostemu, aczkolwiek efektywnemu rozwiązaniu, zmodernizowaliśmy bez większego trudu cały monitoring na obiekcie.