Jakie są najlepsze biostymulatory wzrostu roślin?

 

Jakiś czas temu przejęłam po rodzicach gospodarstwo rolne. Zajmowali się oni uprawą wielu roślin. Między innymi warzyw, owoców oraz pszenicy. Zauważyłam, że od dłuższego czasu ich uprawy nie są tak obfite i bogate w plony jak jeszcze kilka lat temu. W tym roku postanowiłam się za to zabrać na poważnie. Przede wszystkim postanowiłam zainwestować w stymulatory wzrostu roślin uprawnych.

Zalety stosowania biostymulatorów wzrostu roślin

najlepszy biostymulator wzrostu roślinZamierzałam zastosować najlepszy biostymulator wzrostu roślin. Zależało mi na tym, aby był to biostymulator, ponieważ tylko takie stymulatory ją w pełni ekologiczne i nie zawierają sztucznych dodatków ani substancji. Skład biostymulatora wzrostu roślin jest bardzo prosty. Zawiera on naturalnie występujące w roślinach hormony wzrostu roślin oraz aminokwasy i składniki mineralne, które uzupełniają skład gleby w taki sposób aby uzyskać jej równowagę kwasowo – zasadową odpowiednią do wzrostu roślin. Dodatkowo taki stymulator wzrostu roślin gwarantuje, że rośliny staną się bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, anomalie pogodowe i szkodniki chorobotwórcze. W sklepie ogrodniczym zakupiłam najlepszy biostymulator wzrostu roślin jaki znalazłam. Był on preparatem w pełni rozpuszczalnym w wodzie i do tego bardzo wydajnym. W ciągu sezonu należało wykonać tylko kilka oprysków w odstępie kilkutygodniowym.

Jak się już wkrótce okazało to był bardzo dobry wybór. Już od pierwszego sezonu stosowania takiego wysokojakościowego stymulatora wzrostu roślin zauważyłam pozytywne efekty. Plony były o wiele bardziej obfite i bogate. Dodatkową zaletą stosowania stymulatora wzrostu roślin było to, że jest to preparat w pełni uniwersalny, nadający się do nawożenia zarówno zbóż, warzyw jak i innych roślin jadalnych.