Jak uratować swój związek?

 

W każdym związku są lepsze i gorsze momenty. Niekiedy robi się jednak na tyle poważnie, że te gorsze momenty znacząco przeważają. Nie ma już wspólnych wyjść i radości. Są tylko kłótnie, niezrozumienie i narastające problemy.

Terapia ratująca związek

terapia dla par poznańWiele osób jednak żywi do siebie tak silne uczucie, że nie chcą go tracić. Choć jest im źle w danym związku, nie mają siły by to zakończyć. Nie chcą tego robić. Dla takich par najlepsza jest terapia. Trwanie w takiej toksycznej relacji byłoby największym błędem. Jeśli więc nie chcemy się rozstawać, trzeba po prostu o to zawalczyć. Taka terapia ma za zadanie uświadomić danej parze, ile tak naprawdę dla siebie znaczą. Pokazanie im tego jest bardzo skuteczne, ponieważ na co dzień często tego nie zauważamy. Nie zauważamy, że ktoś zna nas jak nikt inny, że stara się być dla nas dobrym człowiekiem i nas wspiera. Wszystkie te dobre elementy naszego związku, są zakryte przez kłótnie i nieporozumienia. Na takiej terapii para nauczy się, że trzeba ze sobą rozmawiać o różnych problemach. Nie można zamykać się w sobie i tłumić emocji. One i tak kiedyś będą musiały znaleźć ujście, które może mieć złe skutki. Może dojść do tak ostrej wymiany słów, że nie będzie czego ratować. Dlatego umiejętność spokojnej rozmowy jest tak istotna. Terapeuta nie tylko nauczy taką parę jak rozmawiać, ale będzie próbował ożywić w danych ludziach dawne uczucia. Te uczucia, które skłoniły ich do wejścia w taki związek. Dziś odbywa się przykładowo terapia dla par Poznań. Jednak w każdym mieście znajdziemy takich terapeutów.

Dziś bardzo często mamy problem z tym, by utrzymać dobrą i zdrową relację. Żyjemy w bardzo szybkim tempie i często narastające problemy sprawiają, że oddalamy się od drugiej połówki. Terapia może pomóc nam zauważyć, jak wiele ta druga osoba nadal dla nas znaczy.