Jak działają plisowane żaluzje?

 

Żaluzje plisowane są coraz powszechniej używane, jako dodatkowe zabezpieczenie okna, nie tylko przed wścibskimi spojrzeniami, ale również, jako ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. Traktowane są także, jako dekoracja okna i dodatkowo można je zamontować do otworów o niestandardowych rozmiarach.

Jakie zalety mają żaluzje plisowane?

żaluzje plisowane z warszawyPlisowane żaluzje bardzo szybko zostały przyjęte przez konsumentów i stały się bardzo popularnym elementem zarówno ozdobnym, jak i praktycznym, jeśli chodzi o okna. Używając plisowanych żaluzji, można zasłonić wybrany fragment otworu okiennego zarówno od góry, jak i od dołu. Przesuwanie żaluzji jest niezwykle proste i nie wymaga wysiłku. Dostępne są również instalacje, których mechanizm ułatwia przesuwanie dzięki elementom elektrycznym lub sprężynowym, które umożliwiają bardzo precyzyjne zatrzymanie żaluzji w wymaganym położeniu. Żaluzje plisowane z Warszawy posiadają 36-miesięczny okres gwarancji, co umożliwia składanie reklamacji, jeżeli dojdzie do uszkodzenia. Plisowane żaluzje dają możliwość osłonięcia konkretnej części okna, pozostałą pozostawiając odsłoniętą, tak by światło mogło swobodnie operować. Materiał na żaluzje może składać się z kilku różnych, co pozwala tworzyć ciekawe kompozycje kolorystyczne i fakturowe. Daje to duże pole do popisu dla projektantów. Plisy są wyposażone w mechanizm hamujący, który umożliwia zatrzymanie się na wymaganej wysokości, natomiast opuszczanie i podnoszenie żaluzji wykonuje się płynnie, bez zbędnego wysiłku.

Systemy wyposażone w sterowanie sznurkiem lub łańcuszkiem koralikowym posiadają zabezpieczenia Child Safety, które chronią przed tworzeniem się pętli. Duża dostępność różnorakich materiałów pozwala dopasować kolorystykę do istniejącego już wnętrza. Nie wymaga wprowadzenia rewolucyjnych zmian.