Jak dyrektor zakupił ławkę szkolną regulowaną do gimnazjum

Dzieci w pewnym wieku różnie zaczynają dojrzewać. Głównie chodzi o wzrost, co niektórym dzieciom utrudnia pracę podczas lekcji. Zwłaszcza kiedy muszą się odsuwać od ławek, albo garbić, bo krzesła i stoły są po prostu za niskie.

Nowa ławka szkolna regulowana zakupiona do gimnazjum

ławka szkolna regulowanaDyrektor szkoły w naszej miejscowości uznał, że aby zapewnić wygodę i godne warunki do nauki wszystkim dzieciom w różnym wieku do każdej sali zakupił odpowiednie meble. Głównie chodziło o to, aby w tej samej klasie mogli uczyć się gimnazjaliści z pierwszej, jak i z ostatniej klasy. Byli chłopcy, którzy już w gimnazjum zbliżali się do metra osiemdziesięciu, dlatego ławka szkolna regulowana pozwoliłaby na dostosowanie się do ich wzrostu. Projekt się przyjął bardzo szybko i spotkał się z aprobatą rodziców. Faktycznie, otrzymywali od swoich pociech informacje, że dzięki tym ławkom nauka w szkole jest bardzo przyjemna. Przede wszystkim dlatego, że po prostu można wygodnie uczestniczyć w zajęciach, bez uporczywego garbienia, czy haczenia kolanami o spód blatu stolika. Taka ławka szkolna regulowana pozwalała na dostosowanie się do każdego wzrostu. Dzięki temu nawet dorośli podczas spotkania rodziców mogli wyjątkowo komfortowo przy nich zasiąść, co również przyczyniło się do przyjemniejszych rozmów i wydłużyło czas takich spotkań. Nauczyciele stwierdzili, że taka ławka szkolna regulowana jest swoistym panaceum na problemy z jakimi borykali się przed ich zakupem.

Zaskoczony był również wójt gminy, który przyjechał z wizytacją i zasiadł przy takiej szkolnej ławce. Postanowił za inicjatywę wynagrodzić dyrektora szkoły i zagwarantował mu większy udział w przyszłorocznym budżecie gminy. To był początek dobrego kierunku dla szkoły, która zaczęła się rozwijać.